Zima powróci już niedługo. Do sieci trafiło pierwsze zdjęcie z prequela "Gry o tron"

W prequelu "Gry o tron" nie zobaczymy znanych bohaterów
W prequelu "Gry o tron" nie zobaczymy znanych bohaterów Fot. materiały prasowe HBO
Stęskniliście się za "Grą o tron"? Nie będziecie musieli długo czekać na powrót do Westeros. Już ruszyły zdjęcia do niezatytułowanej produkcji, której akcja będzie osadzona na wiele lat przed wydarzeniami niedawno zakończonego serialu.


W prequelu nie zobaczymy Daenerys, Jona czy Tyriona. Narodzą się dopiero za 5 tysięcy lat. Dowiemy się coś więcej o Białych Wędrowcach, którzy w książkowej sadze mieli swój własny język, kulturę, a nawet sypali żartami, ale w serialu ukazano ich jako bezosobowych zombie.

"Serial będzie kroniką zstąpienia świata od złotej Ery Herosów do jego najczarniejszej godzin. Jednej rzeczy możemy być pewni: od przerażających sekretów z historii Westeros, przez prawdziwe pochodzenie Białych Wędrowców, po sekrety Wschodu i legendarnych bohaterów rodu Starków... nic nie jest takie, jak nam się wydaje" - tak prezentuje się opis nowego serialu.

W świecie z prequela nie ma jeszcze Królewskiej Przystani i Żelaznego Tronu. Jest za to Winterfell. Poniższy kadr przedstawia zaśnieżoną stolicę Północy i tajemniczą postać na koniu.
Roboczy tytuł prequela to "Długa noc" - zaproponował go autor książkowego pierwowzoru "Gry o tron" Geogre R. R. Martin. Pisarz odpowiada również za sam prequel. Jego główną producentką jest również Jane Goldman ("X-Men: Pierwsze klasa"), a reżyserką S. J. Clarkson ("Jessica Jones", "Orange Is the New Black"). Jedną z głównych ról zagra Naomi Watts. Ma zagrać "charyzmatyczną gwiazdę towarzyskich salonów skrywającą mroczny sekret".


Autorami scenariusza pilotowa są Martin oraz Goldman. Emisja pierwszego odcinka zaplanowana jest na końcówkę 2020 roku. Martin przyznał, że opócz prequela realizowane są jeszcze trzy inne telewizyjne spin-offy wykreowanego przez niego uniwersum. Jednak wszystkie utrzymywane są w sekrecie.

źródło: ew.com
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
[b]Naklejką w naklejkę "Gazety Polskiej"![/b] Dostań za darmo lub sobie wydrukuj

Naklejką w naklejkę "Gazety Polskiej"! Dostań za darmo lub sobie wydrukuj

Joanna Scheuring-WielgusJoanna Scheuring-Wielgus

Procedowany projekt ustawy o powołaniu Komisji, która ma się zająć problemem pedofilii, to nic innego jak ściema, zasłona dymna i pozorowane działanie. Po pierwsze od tej komisji de facto nic nie zależy, nie ma żadnych sprawczych kompetencji, które pozwoliłyby na penalizowanie przestępców seksualnych, którzy dopuszczają się czynów seksualnych na niepełnoletnich.

[b]Jego firma zatrudnia obywateli różnych państw członkowskich UE.[/b] "Z obecności w Unii mamy wiele korzyści"[/b]
Komisja Europejska

Jego firma zatrudnia obywateli różnych państw członkowskich UE. "Z obecności w Unii mamy wiele korzyści"