Więzienie w więzieniu. Ujawniono, w jakich warunkach osadzono podejrzanego o zabójstwo Kristiny

Podejrzany o zabójstwo dziewczynki z Mrowin przebywa w areszcie w specjalnych warunkach.
Podejrzany o zabójstwo dziewczynki z Mrowin przebywa w areszcie w specjalnych warunkach. Fot. screen z nagrania dolnośląskiej policji
Jakub A. został przeniesiony ze Świdnicy do innego zakładu karnego, którego nazwy nie podano. Jak podaje Radio Zet, podejrzany przebywa w całkowitej izolacji, a jego cela jest monitorowana przez całą dobę. I to tylko początek obostrzeń, które spotkały podejrzanego.


Przypomnijmy, że podejrzany o zabójstwo Kristiny 22-latek trafił do świdnickiego aresztu we wtorek. Jednak w związku z groźbami i po uzyskaniu od komisji penitencjarnej status tzw. Niebezpiecznego został przeniesiony do innego zakładu karnego.

Ze względów bezpieczeństwa Służba Więzienna nie podaje jego nowego miejsca pobytu. Przebywa on tam w całkowitej izolacji. Jak podaje Radio Zet, oddział dla przestępców niebezpiecznych jest nazywany przez samych funkcjonariuszy SW "więzieniem w więzieniu".

Cela podejrzanego jest wyposażona w specjalne zabezpieczenia. Sprzęty są przytwierdzone na stałe do podłogi, w oknach są dodatkowe kraty. Poza celą A. ma prawo do godzinnego spaceru o określonej porze, kiedy na spacerniaku nie ma nikogo innego.

Może też wyjsć do świetlicy czy skontaktować się z wychowawcą lub księdzem, ale każda aktywność odbywa się bez udziału innych więźniów. Jest też ciągle monitorowany – także w toalecie. Ponadto jako osadzony ze statusem "N" mężczyzna nie ma prywatnej odzieży – zawsze ma czerwony uniform. Z kolei widzenia bedą się odbywały zza szyby, bez bezpośredniego kontaktu.

Przypomnijmy, że Jakub A. dostanie obrońcę z urzędu. Jest on niezbędny do przeprowadzenia badań psychiatrycznych. W naTemat pisaliśmy także o tym, co czeka w więzieniu podejrzanego, jeśli zostanie skazany.

źródło: Radio Zet
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
DADHERO.PL 0 0Nie wiesz, co to emocje, jeśli nie byłeś przy porodzie. Spróbuj mnie przekonać, że jest inaczej

POZNAJ DADHERO.PL

0 0Tata po szwedzku. Gdy zobaczyłem, jakimi super ojcami są Szwedzi, z początku nie mogłem uwierzyć
0 0Ruszamy z dadHERO.pl, lifestyle'owym serwisem dla ojców
0 0Wynik KO z Białegostoku to lekcja dla całej opozycji. Oto człowiek, który zrobił najlepszą kampanię