Aż ciężko uwierzyć w ten sondaż CBOS. Kościół odzyskuje zaufanie Polaków

Z najnowszego sondażu CBOS wynika, że Kościół w Polsce odzyskuje zaufanie Polaków.
Z najnowszego sondażu CBOS wynika, że Kościół w Polsce odzyskuje zaufanie Polaków. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Światopoglądowe tsunami, jakim był film braci Sekielskich "Tylko nie mów nikomu", widocznie nie uderzyło we wszystkie parafie. No bo jak inaczej wytłumaczyć sobie wyniki najnowszego sondażu CBOS, w którym ponad połowa Polaków wypowiada się pozytywnie o działalności Kościoła?


Polacy nadal ufają Kościołowi. Nie zmieniły tego skandale pedofilskie wyciągnięte w głośnych filmach Smarzowskiego i Sekielskich. Pozytywne zdanie na temat Kościoła ma 53 proc. badanych. Negatywnie o polskim duchowieństwie myśli 34 proc. respondentów."Po ubiegłomiesięcznym pogorszeniu opinii o Kościele rzymskokatolickim, w czerwcu rejestrujemy pewną poprawę notowań tej instytucji. Krytykę działalności Kościoła rzymskokatolickiego wyraźnie częściej niż aprobatę wyrażają badani nieuczestniczący w praktykach religijnych lub uczestniczący w nich sporadycznie, identyfikujący się z lewicą, jak również, choć rzadziej, z politycznym centrum, a poza tym mieszkańcy największych miast oraz respondenci najmłodsi" - komentuje wyniki badania CBOS.

W porównaniu do majowych wyników badania CBOS, odsetek osób niezadowolonych z Kościoła wzrósł o 5 punktów procentowych, natomiast niezadowolonych spadł o 6.

Badanie CBOS przeprowadzono metodą wywiadów bezpośrednich wspomaganych komputerowo (CAPI) w dniach 6-13 czerwca 2019 roku na liczącej 1115 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.

Źródło: wiadomosci.wp.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
DADHERO.PL 0 0Nie wiesz, co to emocje, jeśli nie byłeś przy porodzie. Spróbuj mnie przekonać, że jest inaczej

POZNAJ DADHERO.PL

0 0Tata po szwedzku. Gdy zobaczyłem, jakimi super ojcami są Szwedzi, z początku nie mogłem uwierzyć
0 0Ruszamy z dadHERO.pl, lifestyle'owym serwisem dla ojców
0 0Wynik KO z Białegostoku to lekcja dla całej opozycji. Oto człowiek, który zrobił najlepszą kampanię