Poseł od Gowina drwi z dziewczynki protestującej w obronie klimatu. "Trudno powiedzieć o niej 'rezolutna'"

Poseł Kamil Bortniczuk, rzecznik partii Jarosława Gowina, zadrwił na Twitterze z 13-letniej dziewczynki protestującej przed Sejmem w obronie klimatu.
Poseł Kamil Bortniczuk, rzecznik partii Jarosława Gowina, zadrwił na Twitterze z 13-letniej dziewczynki protestującej przed Sejmem w obronie klimatu. fot. Roman Rogalski / Agencja Gazeta
13-letnia Inga Zasowska w piątek rozpoczęła protest przed Sejmem w obronie klimatu. To jej odpowiedź na to, że PiS wraz z władzami kilku innych państw postkomunistycznych zablokował ugodę UE ws. neutralności klimatycznej. Protestu młodej aktywistki nie zostawił bez komentarza poseł partii Jarosława Gowina, Kamil Bortniczuk.


Dziewczynka zamierza się pojawiać przed gmachem parlamentu co tydzień w piątek z plakatem "Wakacyjny Strajk Klimatyczny". Jej jednoosobowy protest zwrócił uwagę mediów, polityków i opinii publicznej. W wywiadzie dla "Gazety Wyborczej" Inga Zasowska przyznała, że do działania zainspirowała ją nastoletnia aktywistka ze Szwecji, Greta Thunberg.


Krótki materiał z wypowiedzią dziewczynki zamieściła na Twitterze TVP Info. Aktywistka opowiada, że boi się zmian klimatu, które dotkną jej pokolenie, jeśli nie podejmiemy radykalnych kroków. Wpis TVP Info skomentował poseł Kamil Bortniczuk, który jest rzecznikiem partii Jarosława Gowina.

Polityk prawicy ocenia, że dziewczynka nie sprawia wrażenia ani bystrej, ani samodzielnej w swoich działaniach. "Trudno o tej dziewczynce powiedzieć: 'rezolutna'. Równie trudno uwierzyć, że to jej własna inicjatywa" – napisał członek Porozumienia. W swoim profilu na Twitterze poseł Bortniczuk przedstawia się jako "ojciec Milenki, Julka, Sary i Łucji".

Jego wpis wywołał poruszenie internautów. "Obrzydliwy z Pana typ. Nie tylko nie rezolutny, ale po prostu podły. Nagonka na dzieci to ostatnio Wasza nowa specjalność" – odpisał mu Piotr Szumlewicz, działacz na rzecz praw pracowniczych (pisownia oryginalna).


"Nie wstydzi się pan hejtować 13-latki? A gdyby ktoś taki komentarz zamieścił o pańskiej córce? Jaki przykład daje pan własnym dzieciom? I to jeszcze w Dzień Ojca. Wstyd. I niech pan to skasuje, to kompromituje pan nie tylko siebie, ale i polski parlament" – skomentowała użytkowniczka Twittera Agata.

"Nie, no jasne, wcześniej powinna przećwiczyć występy przed kamerą. Odczepcie się od tego dziecka. Rezolutny się odezwał. W tym wieku Pan był Einsteinem" – napisała internautka Magdalena Grudziecka. "Czyli 'ręce precz od naszych dzieci...' no chyba, że jakieś dziecko przeciw nam wystąpi. Wtedy husaria dosiada rumaki i dalej... na dziecko" – zadrwiła Aneta.

Jednak nie wszyscy skrytykowali wypowiedź rzecznika partii Jarosława Gowina, niektórzy jej przyklasnęli. Część internautów podziela nieprzychylną opinię prawicowego polityka o dziecku.

Użytkownicy Twittera komentują także protest Ingi Zasowskiej niezależnie od wpisu posła. "Po lewo szwedzki oryginał, po prawo polska edycja. Im z jakichś badań wyszło, że najbardziej 'żre' nastolatka z warkoczykami?" – pyta były prokurator, a obecnie prezes stowarzyszenia "Lubię miasto", ekspert Centrum im. Adama Smitha, prezes Zarządu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Edukacji i Rozwoju Ekonomicznego.

"Jak paskudnym trzeba być człowiekiem, by hejtować fryzurę 13-letniego dziecka? Może i naśladuje fryzurę Grety, bo ją podziwia i chce być taka jak ona" – to tylko jedna z krytycznych odpowiedzi na tego tweeta. Budrewicz napisał potem, że warkoczyki i brak makijażu u dziewczynki ma "sygnalizować czyste dziecięce serduszko", za co znowu spotkała go fala komentarzy osób oburzonych tym, że wytyka dziecku brak make-upu.

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
POLECAMY 0 0Jedyny taki powiat w Polsce wschodniej. "Kto mi wytłumaczy, co sprawia, że tam zawsze na żółto?"

TYLKO W NATEMAT

0 0Był kandydatem KO do Sejmu. W tej komisji dostał okrągłe zero głosów, chociaż głosował na... siebie
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Na marszałka Senatu tylko Brejza! PO nie może zmarnować funkcji trzeciej osoby w państwie

POZNAJ DADHERO.PL

0 0Trójkąt małżeński. Czyli zanim weźmiesz ślub, sprawdź, jak kobieta reaguje na twojego przyjaciela
0 0"Co z ciebie za facet?" Historie mężczyzn, którzy nie zasłużyli na tytuł bohatera domu
WARTO WIEDZIEĆ 0 0"Tykająca bomba". Kurdowie pilnowali obozów dla bojowników ISIS i ich rodzin. Oto co się tam dzieje
WYWIAD 0 0"Jeszcze trochę i nazwą nas kułakami". Ten przedsiębiorca jako jedyny pokonał PiS na wschodzie
0 0Enrique Iglesias pokazał, jak bawi się z dziećmi. Fani pokochali uroczy film
0 0Jak w 30 sekund zranić tysiące dzieci? Odpowiedź to spot finansowany przez resort sprawiedliwości
POLECAMY 0 0"Nasz prezydent, Wasz premier". Tak opozycja może pokonać Dudę w wyborach prezydenckich
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Możecie ich nie znać, ale zaraz o nich usłyszycie. 10 gwiazd nowego Sejmu, które mogą namieszać
FELIETON 0 0"W trzy miesiące zarobisz tyle, ile przez całą kadencję". Oto metody, którymi PiS może wyrwać Senat
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Krystyna Janda znów to zrobiła. Jeden obraźliwy wpis skasowała, drugi pozostał

POZNAJ DADHERO.PL

DADHERO.PL 0 0Nie wiesz, co to emocje, jeśli nie byłeś przy porodzie. Spróbuj mnie przekonać, że jest inaczej
0 0Tata po szwedzku. Gdy zobaczyłem, jakimi super ojcami są Szwedzi, z początku nie mogłem uwierzyć
0 0Ruszamy z dadHERO.pl, lifestyle'owym serwisem dla ojców
0 0Byliśmy w nowym bastionie "dobrej zmiany" i wiemy, skąd prawie 90 proc. poparcia dla PiS