Pawłowicz jako "specjalistka" dla prawicowego portalu. Zwymyślała TSUE i uderzyła w polskich sędziów

Krystyna Pawłowicz wystąpiła w wywiadzie jako specjalistka ds. prawa europejskiego i oceniła wyrok TSUE.
Krystyna Pawłowicz wystąpiła w wywiadzie jako specjalistka ds. prawa europejskiego i oceniła wyrok TSUE. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Politycy PiS komentują orzeczenie Trybunału Sprawiedliwości UE. Krystyna Pawłowicz w wywiadzie dla wPolityce.pl, wystąpiła jako specjalistka ds. prawa europejskiego i oceniła, że to unijna instytucja "łamie podstawowe zasady prawa".


– Przyzwyczailiśmy się do tego, ale ciągle trzeba powtarzać: Trybunał Sprawiedliwości UE radykalnie i drastycznie wykracza poza swoje traktatowe kompetencje – stwierdziła Krystyna Pawłowicz, odnośnie poniedziałkowego orzeczenia TSUE.

Posłanka PiS podkreśliła, że TSUE nie ma prawa decydować o wieku, w jakim sędziowie przechodzą na emeryturę. – Wyraźnie o tym mówi polska Konstytucja. Trybunał nie ma takiej traktatowej kompetencji. Sędziowie TSUE orzekają, chociaż wiedzą, że traktaty im na to nie pozwalają. Ale robią to podkreślając dyskryminację i brak równości – wskazywała.

Pawłowicz nie ma wątpliwości, że to unijny organ "radykalnie i drastycznie wykracza poza swoje traktatowe kompetencje". – Nie ma prawa oceniać organizacji i funkcjonowania wymiaru sprawiedliwości i statusu sędziów w państwie członkowskim – dodała.

Dalej posłanka wspomniała o "zbuntowanych polskich sędziach" i ich "pismach" do unijnych instytucji. – Polscy sędziowie i środowiska, które ich popierają szukają tam dla siebie poparcia. Wiedzą, że UE w większości, a zwłaszcza Niemcy nie lubią Polski i wykorzystają każdą okazję, żeby Polsce dokuczyć – przekonywała.


To nie pierwsze opinie polityków PiS, odnośnie przegranej przed TSUE. Wcześniej sprawę wymownie skomentowała europosłanka Beata Mazurek. Z kolei szef MSZ Jacek Czaputowicz ocenił, że to orzeczenie... nie ma żadnego znaczenia, i nie jest sygnałem, by PiS cofnęło się w swoich reformach.

źródło: wPolityce.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
[b]Ordo Iuris wzięło na celownik fundacje równościowe[/b]. Zasypało je lawiną pism

Ordo Iuris wzięło na celownik fundacje równościowe. Zasypało je lawiną pism

Joanna Scheuring-WielgusJoanna Scheuring-Wielgus

Procedowany projekt ustawy o powołaniu Komisji, która ma się zająć problemem pedofilii, to nic innego jak ściema, zasłona dymna i pozorowane działanie. Po pierwsze od tej komisji de facto nic nie zależy, nie ma żadnych sprawczych kompetencji, które pozwoliłyby na penalizowanie przestępców seksualnych, którzy dopuszczają się czynów seksualnych na niepełnoletnich.

Mazurek przyłapana na zdjęciu z Berlusconim. [b]Polacy nie zostawili na niej suchej nitki[/b]

Mazurek przyłapana na zdjęciu z Berlusconim. Polacy nie zostawili na niej suchej nitki