Boris Johnson podał kolejną datę brexitu. Opuszczą Unię nawet bez porozumienia

Johnson jest faworytem do fotela brytyjskiego premiera.
Johnson jest faworytem do fotela brytyjskiego premiera. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Boris Johnson, najpoważniejszy kandydat na premiera Wielkiej Brytanii, zapowiedział, że brexit nastąpi 31 października – bez względu na to, czy zostanie podpisana umowa z UE, czy nie.


W poniedziałek faworyt do fotela premiera oświadczył, że Brytyjczycy nie będą w stanie uniknąć twardej granicy z sąsiadującą Irlandią oraz ceł w wymianie handlowej w przypadku wyjścia z UE bez wcześniejszego porozumienia. W wywiadzie dla BBC polityk przyznał, że cała sytuacja nie zależy tylko od Wielkiej Brytanii.

Johnson podkreślił też, że nie wierzy, aby jego państwo wyszło z Unii bez zawarcia żadnej umowy. – Upewnię się, że mamy plan, który przekona naszych europejskich przyjaciół i partnerów do tego, że jesteśmy całkowicie poważni, jeśli chodzi o opuszczenie wspólnoty – zaznaczył.

W rozmowie z dziennikarką BBC polityk odmówił jednak odpowiedzi na pytanie dotyczące skandalu wokół jego ostatniej kłótni ze swoją 24-letnią partnerką Carrie Symonds – jego sąsiedzi byli zaniepokojeni całą sytuacją do tego stopnia, że zmuszeni byli wezwać do mieszkania Johnsona policję.


Oprócz byłego burmistrza Londynu o stanowisko następcy Theresy May zaciekle walczy również obecny minister spraw zagranicznych Jeremy Hunt. Według sondaży ma on jednak zdecydowanie mniejsze szanse na objęcie funkcji brytyjskiego szefa rządu – Boris Johnson jest zdecydowanym faworytem.

źródło: BBC
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Nobel z ekonomii trafił w dobre ręce. Ci ludzie pomogli 5 milionom dzieci
0 0Koniec papierowych legitymacji! Szkoły wprowadzają w życie nowe przepisy MEN

NIE TYLKO POLITYKA

Sephora 0 0Udział w tym projekcie dużo nam dał". Współzałożycieli TOBO + MALA o programie dla kobiet
Rankomat 0 0Wyprawka dla niemowlaka. Co trzeba kupić i z jakim wydatkiem należy się liczyć?
OPINIA 0 0Koalicja wpadła w identyczną pułapkę, z jaką przez lata walczył PiS
CYTATY 0 0Pięć ważnych cytatów, które doskonale oddają nową sytuację w Polsce