Aktor grający Paździocha poważnie chory. Prawdopodobnie zrezygnuje ze "Świata według Kiepskich"

Aktor gra w serialu "Świat według Kiepskich" od blisko 20 lat.
Aktor gra w serialu "Świat według Kiepskich" od blisko 20 lat. Fot. Youtube.com/ ATM Grupa
Ryszard Kotys przeszedł w ostatnim czasie ciężkie zapalenie płuc, po którym udało mu się podnieść. Niestety, problemy znowu wróciły. Aktor nie radzi sobie z codziennymi czynnościami. Zdrowie nie pozwala mu też najprawdopodobniej na granie w serialu.


Według Wirtualnej Polski, stan 87-letniego Ryszarda Kotysa jest na tyle kiepski, że żona aktora była zmuszona zatrudnić pomoc domową. Jego zdrowie nie daje mu też możliwości kontynuowania kariery aktorskiej.

Być może w przyszłym sezonie "Świata według Kiepskich" nie zobaczymy już postaci Mariana Paździocha. Aktor wciela się w serialowego bohatera od 1999 roku. Oprócz roli w serialu stacji Polsat, Kotys wystąpił również w polskiej ekranizacji "Wiedźmina", a także w filmie z Tomaszem Kotem - "Bogowie".
Przypomnijmy, iż już przed rokiem donoszono o pogarszającej się formie Ryszarda Kotysa. Jak informowaliśmy wówczas w naTemat.pl, doświadczony aktor zapewniał jednak, że aktywność zawodowa jest dla niego pewnym lekarstwem.

W jednym z wywiadów Kotys wyjaśniał też, dlaczego tak bardzo lubi odtwarzać rolę Paździocha. – Po raz pierwszy zagrałem postać przybliżoną do mojego wieku. Najpierw dostawałem role młodszych od siebie, potem starszych. Tu miałem szansę, by się skupić na problemie starości i samotności. To było dla mnie bardzo interesujące – stwierdził

źródło: Wp.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...