Polscy turyści wywołali skandal w Chorwacji. Rzucali kamieniami, krzyczeli i niszczyli

Chorwacka policja musiała interweniować z powodu nocnej imprezy, jaką urządzili sobie na plaży polscy turyści.
Chorwacka policja musiała interweniować z powodu nocnej imprezy, jaką urządzili sobie na plaży polscy turyści. Fot. 123RF
Chorwacja to jeden z ulubionych kierunków wakacyjnych Polaków. Problem w tym, że o ile Polacy pokochali Chorwację, to Chorwaci nie mają powodu, by kochać Polaków. Chorwacka policja musiała interweniować z powodu imprezy turystów z Małopolski. Nad ranem okazało się, że rodacy zostawili po sobie niechlubną pamiątkę.


KKS Sendecja w podróży
W miejscowości Srima grupa polskich turystów urządziła sobie na plaży nocną imprezę. Głośno krzyczeli, rzucali kamieniami, nie reagowali na uwagi ze strony osób postronnych, w dodatku zaparkowali tuż przy plaży. Żeby ich uspokoić trzeba było wezwać patrol policji.

W końcu udało się ich uspokoić, ale nad ranem okazało się, ze pozostawili po sobie pamiątkę w postaci wulgarnych napisów. Na jednym jest wezwanie, by "J***ć Wisłę", drugi napis brzmi "KKS Sendecja". Miejscowi byli oburzeni, zwłaszcza gdy dotarła do nich treść napisów.
"Przyjechali Polacy i je rozje..."
– Od miejscowości Dugi Rat do Makarskiej, jak popatrzysz na mapę, tam przyjeżdżają tylko "słoiki", buraki i wieśniaki. Czyli tacy, którzy przyjechali wypoczywać i bawić się "po taniości" – tłumaczył jakiś czas temu w rozmowie z naTemat jeden z Chorwatów mieszkających na stałe w Polsce.

Dowodził, że definicja słowa "zabawa" może mieć różne warianty. – U mnie w Omisu są cztery przystanki autobusowe, które postawiono z 15 lat temu. Przez 15 lat stały i nic złego się z nimi nie działo. Przyjechali Polacy i je rozje... – żalił się Chorwat.


Podobne doświadczenia ma Dubrawka Milić, która mieszka w Polsce od 28 lat. – Przyjechałam tu na studia i zostałam. Bardziej już jestem Polką niż Chorwatką i coraz częściej moim odwiedzinom u rodziny w Crikvenicy towarzyszy wstyd, jaki odczuwam patrząc na wyczyny moich "przybranych rodaków" – tłumaczyła w rozmowie z naszym dziennikarzem.

– Chorwacja stała się modna, bo wciąż tam jest względnie tanio jak na kieszeń przeciętnego Polaka. Zwłaszcza, że wielu z nich dostaje to nieszczęsne 500+, więc mogą sobie uzbierać na zagraniczne wakacje. Kiedyś byli Januszami i Grażynami na plaży w Rowach, teraz brylują nad Adriatykiem. Ale ogłady przez to im nie przybyło – wyjaśniał Radko Jergović.

On sam mieszka w Krakowie z żoną Polką, ale z rodziną w Chorwacji utrzymuje bardzo bliski kontakt. Często słyszy o wyczynach polskich turystów.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
RECENZJA 0 0Obejrzałem sequel "Lśnienia". To nie jest zwykły skok na kasę, ale i tak jest z nim problem
Volvo 0 0Chcesz tanio kupić nowy samochód? To najlepszy moment. Zobacz, co wymyśliło Volvo
Leroy Merlin 0 0Glamour, a może... pustynny? Najnowsze ekscytujące trendy w urządzaniu wnętrz
ASZdziennikMotorola 0 07 pomysłów na wieczór, które są tak fajne, że aż szkoda ich nie wrzucić na Insta
0 0Nawet Imperium nie ma tylu klonów. Nowa funkcja w Instagramie, dziwnie znajoma...
WYWIAD 0 0Wyślij kartkę do 5-letniej Natalki! Mama przekłada święta i prosi internet o pomoc
DADHERO.PL 0 0Co się dzieje, gdy wrzucasz do sieci zdjęcia swoich dzieci? Zanim to zrobisz, przeczytaj ten tekst
POLECAMY 0 0Przez nową modę wstydzę się, że mam iPhone’a. Najgłupsza rzecz w smartfonach, jaką widziałem
0 0Oprócz próśb były groźby? Klich o tym, w jaki sposób PiS miało walczyć w Senacie
0 0PiS rakiem wycofuje się z Piotrowicza. Nieoficjalnie: Duda zgłosi kontrkandydata
POLECAMY 0 0Polacy sprzątają Himalaje. Andrzej Bargiel wziął worki i poszedł na lodowiec. "Ilość śmieci szokuje"