"Ta kandydatka nie jest wiarygodna". Europosłanka z Holandii wyjaśniła, w czym jest problem z Szydło

Beata Szydło na zachodzie jest postrzegana jako polityk całkowicie niewiarygodny.
Beata Szydło na zachodzie jest postrzegana jako polityk całkowicie niewiarygodny. Fot. Adrianna Bochenek / Agencja Gazeta
Wpływowa polityczka z Holandii wyjaśniła, na czym naprawdę polega problem z Beatą Szydło w Parlamencie Europejskim. Zdaniem Agnes Jongerius, była premier Polski jest osobą "całkowicie niewiarygodną". Podobnie Holenderka oceniła całe Prawo i Sprawiedliwość.


Beata Szydło w zeszłym tygodniu przegrała wybory szefowej komisji zatrudnienia i spraw społecznych Parlamentu Europejskiego. Gdy wydawało się, że była premier nie zaryzykuje kolejnej wpadki i tym razem zostanie wystawiona Elżbieta Rafalska, nagle w poniedziałek gruchnęła wieść, że Szydło nie tylko zaryzykowała i zrobiła "drugie podejście", ale znów przegrała. O ile za pierwszym razem przeciwko niej było 27 delegatów, to za drugim już 34.

– Ta kandydatka nie jest wiarygodna w kwestiach społecznych. Jeśli chodzi o prawa pracownicze, prawa obywatelskie czy wolności europejskie to ta partia nie jest wiarygodna. Spodziewam się, że jeśli ponownie zobaczymy kandydatkę z PiS, to wynik głosowania będzie podobny – wyjaśniła na antenie TVN24 Agnes Jongerius. To nie tylko europosłanka najopularniejszej obecnie w Holandii Partii Pracy, ale też wieloletnia szefowa największej holenderskiej centrali związkowej Federatie Nederlandse Vakbeweging.

Te słowa zdają się oznaczać, że Beata Szydło przegrałaby kolejne głosowanie, gdyby znów spróbowała zostać szefową europarlamentarnej komisji. Przy takim nastawieniu do polityków PiS powiedzenie "do trzech razy sztuka" może się okazać z gruntu fałszywym.


źródło: TVN24
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...