PiS po prośbie u Niemki. Mają ważny interes do nowej szefowej Komisji Europejskiej

Prawo i Sprawiedliwość poprosiło nową szefową KE Ursulę von der Leyen o powstrzymanie działań Fransa Timmermansa wobec Polski.
Prawo i Sprawiedliwość poprosiło nową szefową KE Ursulę von der Leyen o powstrzymanie działań Fransa Timmermansa wobec Polski. Fot. Cezary Aszkiełowicz / Agencja Gazeta
Partia z Nowogrodzkiej poprosiła nową szefową Komisji Europejskiej Ursulę von der Leyen o powstrzymanie działań Fransa Timmermansa, który egzekwuje od rządu PiS konsekwencje za łamanie praworządności – podało RMF FM. Właśnie dlatego PiS miało wczoraj poprzeć Niemkę podczas głosowania w Parlamencie Europejskim.


PiS prosi Niemkę o pomoc
Wcześniej Patryk Jaki w osobliwym stylu publicznie zaapelował do Ursuli von der Leyen o zaprzestanie – jak to określił – "żenujących" działań wobec Polski wynikających z artykułu 7, które rozpoczął jeszcze poprzedni przewodniczący Komisji Europejskiej Frans Timmermans.

Europoseł PiS zareagował w taki sposób, bo wcześniej kandydatka na przewodniczącą Komisji Europejskiej zapowiedziała, że nie będzie kompromisów, jeśli chodzi o poszanowanie zasad praworządności.
Teraz, jak widać, PiS zmierza do łagodniejszych rozwiązań. Jak podało RMF FM, polski rząd chce, żeby nowa szefowa Komisji Europejskiej złagodziła swoje zapowiedzi ochrony środowiska i wygasiła konflikt dotyczący ochrony praworządności.

W tym celu polskie władze poprosiły Ursulę von der Leyen o powstrzymanie działań Fransa Timmermansa, który zarzuca rządowi PiS łamanie praworządności.

KE nie odpuszcza łamania praworządności
Komisja Europejska ma bowiem przejść do drugiego etapu procedury związanej z naruszeniem przez Polskę niezawisłości polskich sędziów. Pierwszy etap tej proccedury miał miejsce w kwietniu, trzeci, znacznie poważniejszy – ze skargą do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej – może nastąpić po wakacjach. źródło: RMF FM
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...