Polska Partia Socjalistyczna dołączyła do Lewicy. "Z radością i optymizmem przystępujemy do koalicji"

PPS dołączyła do SLD, Wiosny i Razem.
PPS dołączyła do SLD, Wiosny i Razem. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Polska Partia Socjalistyczna zasili szeregi nowo powstałej koalicji lewicowej, którą tworzą Sojusz Lewicy Demokratycznej, Wiosna oraz Razem. "Chcieliśmy tego, czekaliśmy na to" – mówił przewodniczący PPS.


O dołączeniu PPS do koalicji Włodzimierza Czarzastego, Roberta Biedronia oraz Adriana Zandberga poinformował podczas sobotniej konferencji prasowej przewodniczący ugrupowania Wojciech Konieczny. – To oznacza, że Polska Partia Socjalistyczna może z chęcią, z radością i z optymizmem przystąpić do nowej akcji wyborczej (…) Chcieliśmy tego już w wyborach do europarlamentu, we wcześniejszych wyborach, mamy wreszcie lewicową koalicję – powiedział.

– Dajemy to, co jest w polskiej lewicy najpiękniejsze: dajemy nazwiska, dajemy tradycje, dajemy Piłsudskiego, Limanowskiego, Daszyńskiego (…) Wszyscy oni na pewno gdzieś tam oglądają to i cieszą się, i wiedzą, że polska lewica naprawdę ma szansę na to, że odzyska swoje miejsce - podkreślał szef PPS.

Lewica – tak ma nazywać się nowy blok, który od piątku tworzą obecnie SLD, Wiosna i Partia Razem. Jego liderzy wystąpili na wspólnej konferencji prasowej i niemal jednym głosem zapowiedzieli wspólną walkę o jak najlepszy rezultat w jesiennych wyborach.


źródło: Polsat News
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...