"Nie ma przyzwolenia na chuligańskie zachowania". Elżbieta Witek reaguje na zajścia w Białymstoku

Elżbieta Witek reaguje na zajścia w Białymstoku.
Elżbieta Witek reaguje na zajścia w Białymstoku. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Szefowa Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji Elżbieta Witek zareagowała na to, co wydarzyło się w Białymstoku. Chociaż potępiła agresywne zachowania kiboli, internauci krytykują działania rządu.


"Nie było i nie ma przyzwolenia na chuligańskie zachowania, godzące w prawa innych. Każda osoba, która dopuszcza się łamania prawa lub utrudnia policjantom wykonywanie zadań, musi liczyć się z konsekwencjami. Policja będzie zawsze stanowczo reagować na przejawy takich zachowań" – napisała na Twitterze Elżbieta Witek.Do jej wpisu odnieśli się internauci. Niektórzy oczekują bardziej zdecydowanych działań. "Czy wczorajsi zadymiarze z Białegostoku siedzą już w areszcie?! Ich mordy zakazane oraz nazwiska powinny być pokazywane w tv przez 24 h na dobę!" – tak brzmi jeden z komentarzy.Na Twitterze znalazły się też głosy tych, którzy uważają, że to rząd Prawa i Sprawiedliwości jest odpowiedzialny za to, co dzieje się na polskich ulicach. "Przecież to pani partia ponosi pełną odpowiedzialność, za to co wydarzyło się Białymstoku" – wytknął Witek komentujący.Do sprawy odniósł się także Jarosław Zieliński wiceszef MSWiA. "@PolskaPolicja robiła wszystko, aby zapewnić bezpieczeństwo uczestnikom legalnych zgromadzeń i mieszkańcom miasta. 25 chuliganów zostało zatrzymanych i usłyszało zarzuty z kk i kw. Wszyscy, którzy złamali prawo zostaną zidentyfikowani i ukarani" – napisał. Marsz Równości w Białymstoku
Podczas sobotniego Marszu Równości w stolicy Podlasia zwolenników LGBTQ, którzy szli ulicami miasta zaatakowali kibole. Interweniować musiała policja, ponieważ uczestnicy marszu byli opluwani, bici, wyzywani. W ich stronę leciały także kamienie i butelki.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0"Lodowiec cofnął się o 2 kilometry". Polak na własne oczy widział, co w Arktyce zrobiła zmiana klimatu
0 0Widać dym z kosmosu. Tak płoną lasy w Amazonii i na Syberii. To NIE JEST lokalny problem
0 0Jak ministerstwo mogło płacić za usługi trolli? Detektyw ujawnia możliwe scenariusze
0 0"Dowiemy się, kto stoi za @KastaWatch". Te profile na Twitterze rozkręcały kampanię hejtu