Miażdżący sondaż dla PiS. Polacy ocenili wpływy partii Kaczyńskiego w UE

Europosłowie prawicy odbierają swoje zaświadczenia o wyborze. Na tym unijne sukcesy PiS się zakończyły.
Europosłowie prawicy odbierają swoje zaświadczenia o wyborze. Na tym unijne sukcesy PiS się zakończyły. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Europosłowie Koalicji Europejskiej mają największy wpływ na prace Parlamentu Europejskiego, jeśli chodzi o całą polską delegację. Europosłowie Prawa i Sprawiedliwości są pod tym względem daleko w tyle – takie wnioski płyną z sondażu IBRiS dla Interii.


"Polscy europosłowie której formacji politycznej mają Pana/i zdaniem największy wpływ na pracę Parlamentu Europejskiego?" - brzmiało pytanie w sondażu, na które odpowiedzieli ankietowani. 45,6 proc. respondentów wskazało Koalicję Europejską, 23,2 proc. Zjednoczoną Prawicę, a zaledwie 0,6 proc. Wiosnę Biedronia. 30 proc. badanych nie ma zdania w tej sprawie.

Co ciekawe, zaledwie połowa (50 proc.) z tych, którzy głosowali na Zjednoczoną Prawicę w wyborach do PE uważa, że to właśnie posłowie ZP są najbardziej wpływowi w europarlamencie. Co piąty zwolennik ZP jest zdania, że największy wpływ na prace PE mają europosłowie Koalicji Europejskiej.

Twardy elektorat wierzy w PiS
Polaków zapytano także niedawno, kto jest najbardziej wpływowym politykiem w Unii Europejskiej. Zwyciężyła Angela Merkel. Odpowiedziało tak prawie 56 proc. badanych w sondażu dla Interii. Zdumiewać może za to wynik Mateusza Morawieckiego, który w badaniu zajął drugie miejsce (21 proc. głosów).


Natomiast według ostatnich doniesień "Dziennika Gazety Prawnej", któryś z Polaków w Unii Europejskiej może objąć bardzo ważne stanowisko. Może to się wydawać dziwne, zważywszy na ostatnie porażki Beaty Szydło czy Krzysztofa Szczerskiego. Ale to właśnie człowiek Andrzeja Dudy ma pozostawać głównym polskim kandydatem na unijnego komisarza.

źródło: Interia
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

NIE TYLKO POLITYKA

0 0Unia Europejska ma obciąć Polsce 13 miliardów euro. Chce przeznaczyć te pieniądze na ekologię
0 0Inflacja w Polsce wyższa niż oczekiwano. Wyjaśniamy, komu to jest na rękę
0 0Poważne oskarżenia Edyty Górniak. Wyjaśniła, czym były "podziękowania" Cleo
0 0Youtuber z kolegą nagrał jak jedzie 300 km/h i udawał, że to nie w Polsce. Szybko go namierzono
NATEMAT EXTRA 0 0“To jakby odbity człowiek”. Tutaj zachowały się ślady krwi powstańców
Reserved 0 0Top modelka w kampanii Reserved. Promuje kolejną odsłonę projektu ReDesign
Gutek 0 0Zachwyca się nim Tarantino. Oto 5 powodów, dla których trzeba zobaczyć najbardziej szalonego laureata Złotej Palmy