Wdowa po Olszewskim dziękuje Macierewiczowi. Były szef MON zdobył się na piękny gest

Antoni Macierewicz zadbał o nowy pomnik dla Jana Olszewskiego.
Antoni Macierewicz zadbał o nowy pomnik dla Jana Olszewskiego. Fot. Bartosz Bobkowski / Agencja Gazeta
W miejscu, gdzie jest pochowany Jan Olszewski, pojawił się nowy nagrobek z inicjatywny Antoniego Macierewicza. – Jestem mu za to wdzięczna – powiedziała w rozmowie z "Super Expressem" Marta Olszewska, wdowa po byłym premierze.


Antoni Macierewicz był jednym z najbliższych przyjaciół Jana Olszewskiego. Były premier zmarł w lutym i spoczął w skromnej mogile na wojskowych Powązkach. Grób przez kilka miesięcy wyglądał ubogo, ale z inicjatywny Macierewicza wszystko się zmieniło.

– Jestem oczywiście zadowolona, że mąż ma już godny nagrobek. Zajmował się tym i pomógł mi w tym wszystkim Antoni Macierewicz – potwierdziła w rozmowie z "Super Expressem" Marta Olszewska. Wdowa po byłym premierze nie ukrywała, że jest wdzięczna byłemu szefowi MON za ten gest.

Jak podaje Wirtualna Polska, nowy nagrobek ma prostą formę. Obok nazwiska Jana Olszewskiego oraz dat jego urodzin i śmierci jest na nim tylko informacja, że był premierem RP.

Jan Olszewski zmarł w wieku 88 lat. W najnowszej historii Polski najbardziej znany pozostanie dzięki tzw. nocy teczek z 4 czerwca 1992 roku. Wtedy Sejm odwołał jego rząd, a stało się tak w następstwie ujawnienia przez Antoniego Macierewicza archiwów SB z listą współpracowników służb specjalnych PRL.


źródło: "Super Express", Wirtualna Polska
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...