"Tęczowy Music Box" oglądały kiedyś tysiące dzieci. Teraz o programie mówi się same złe rzeczy

W "Tęczowym Music Boxie" wystąpiła m.in. Alicja Bachleda-Curuś.
W "Tęczowym Music Boxie" wystąpiła m.in. Alicja Bachleda-Curuś. Fot. Youtube.com/Kultowe programy TV
O "Tęczowym Music Boxie" zrobiło się głośno w związku z rzekomą aferą pedofilską, która w ostatnim czasie ujrzała światło dzienne. Niegdyś program ten był bardzo popularny. Czemu więc zniknął z telewizyjnej anteny?


Program "Tęczowy Music Box" był emitowany na początku lat 90. na kanale TVP1. Pierwszy odcinek muzycznego show nagrano w wieczór sylwestrowy 1989 roku, jednak jego premiera odbyła się trzy miesiące później.

Twórcami programu był znany muzyk jazzowy Krzysztof Sadowski, kompozytor Aleksander Pałac oraz dziennikarka Barbara Kolago. Gospodarzami show zostały m.in. dzieci z zespołu Tęcza, Marysia Sadowska, Krzysztof Tyniec oraz Gabrysia Owsiak.

Popularność muzycznego programu podbijały organizowane w nim konkursy, w których można było wygrać chociażby nietani sprzęt elektroniczny. Ponadto "Tęczowy Music Box" nie był nagrywany jedynie w studium telewizyjnym - oferował dużo więcej. Plan zdjęciowych niektórych jego odcinków odbywał się bowiem m.in. w Teatrze Wielkim oraz w Sali Kongresowej.

W 1995 roku w zorganizowanym w ramach programu konkursie talentów zwyciężyła Alicja Bachleda-Curuś.

Warto też dodać, że popularność show przyczyniła się do tego, iż przedszkolaki oraz uczniowie szkół podstawowych uczyli się na pamięć piosenek z programu. Koniec końców "Tęczowy Music Box" zdjęto z anteny w wyniku zmian w kierowniczej kadrze Telewizji Polskiej.

W ostatnim czasie zrobiło się głośno na temat afery pedofilskiej dotyczącej programu. Według relacji uczestniczek "Tęczowego Music Boxu", były one ofiarami molestowania seksualnego ze strony znanego polskiego muzyka, którego tożsamośći dziennikarz śledczy na razie nie ujawnia.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Od dziś zupełnie nowe naTemat.pl 4.0. To największa zmiana w historii serwisu
0 0Grupa naTemat nigdy nie była tak popularna jak teraz. Dziękujemy!
0 0Ostatni przystanek twojego pupila: witamy w krematorium dla zwierząt
0 0Nie znam cię, a oglądam zdjęcia twoich dzieci. Plaga w social media
0 0Hejterzy śmieją się z jego roli w filmie Tarantino. Jednak to Rafał Zawierucha "wygrał życie"