Kuchciński wezwany na Nowogrodzką. Będzie oświadczenie prezesa PiS ws. nocnych obrad

Według informacji tabloidu marszałek Sejmu pojawił się wczoraj w siedzibie PiS.
Według informacji tabloidu marszałek Sejmu pojawił się wczoraj w siedzibie PiS. Fot. Patryk Ogorzałek / Agencja Gazeta
W siedzibie partii rządzącej odbyły się w środę dwa spotkania. Wcześniej mówiło się, że rozmowy dotyczyć będą afery w sprawie przelotów Marka Kuchcińskiego. Jak podaje "Fakt", marszałek Sejmu pojawił się podczas nocnej narady na Nowogrodzkiej.


W środę o godz. 13 rozpoczęło się pierwsze spotkanie i - według zapewnień członków partii -dotyczyło ono jedynie kampanii wyborczej. Wcześniej spekulowano, że rozmowy obejmą temat afery wokół lotów marszałka. Rzeczniczka PiS zapewniła jednak, że w naradzie nie było "niczego nadzwyczajnego".

W godzinach wieczornych do siedziby partii przyjechał na kolejne spotkanie premier Mateusz Morawiecki, a po nim m.in. minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak i marszałek Senatu Stanisław Karczewski.

Jak poinformował "Fakt", na spotkaniu pojawił się też Kuchciński, tyle że przyjechał dopiero po m.in. ministrze kultury Piotrze Glińskim, a nawet wicemarszałku Sejmu Ryszardzie Terleckim. Jeden z polityków PiS przyznał, że w kwestii wojaży marszałka "sytuacja jest dynamiczna".

Po spotkaniu ogłoszono tylko tyle, że wszystkiego dowiemy się w czwartek. O godz. 12:30 odbędzie się konferencja prasowa prezesa Jarosława Kaczyńskiego.

Przypomnijmy – do wczoraj wyglądało na to, że nie będzie dymisji Marka Kuchcińskiego z funkcji marszałka Sejmu. Wcześniej spekulowano, że polityk może stracić stanowisko, ale skończyło się na "przeprosinach". Marszałek przyznał, że cała sprawa z jego "rodzinnymi lotami" mogła wzbudzić społeczne kontrowersje, ale wszystkie loty wynikały z przyjętego przez niego "modelu pracy". Czy nocne narady coś w tej kwestii zmieniły – dowiemy się wkrótce.


źródło: fakt.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0O pracy w tym miejscu marzą setki osób. Tylko oferta dla stolarza wzbudziła drwiny
Bella Happy Pants 0 0Mniej powodów do zmartwień. 5 gadżetów – twoje dziecko będzie bezpieczniejsze
0 0Powiedzieli "sprawdzam". Oto, co się stało ze 100 obietnicami partii Kaczyńskiego
0 0Przestajemy wierzyć, że może być inaczej. Polacy wiedzą, kto wygra wybory
WYBORY2019 0 0Pozwolił powiesić plakaty kandydata PiS i teraz żałuje. "Popełniłem błąd i właśnie za niego płacę"
0 0Parodiował niepełnosprawnych? Pszoniak: Trzeba się puknąć w głowę!