Były radny PiS skazany za znęcanie się nad żoną. Dostał dwa lata bezwzględnego więzienia

Zapadł wyrok ws. byłego radnego PiS Rafała P.  Sąd skazał go na dwa lata bezwzględnego więzienia.
Zapadł wyrok ws. byłego radnego PiS Rafała P. Sąd skazał go na dwa lata bezwzględnego więzienia. Fot. Grażyna Marks / Agencja Gazeta
Rafał P., były radny PiS z Bydgoszczy, został skazany na dwa lata bezwzględnego więzienia za znęcanie się nad żoną. Ponadto dostał zakaz zbliżania się na odległość mniejszą niż 50 metrów na pięć lat. Musi także zapłacić pokrzywdzonej 75 tys. zł zadośćuczynienia. Wyrok nie jest prawomocny.


O tej sprawie usłyszała cała Polska. Prokuratura oskarżała Rafała P. o fizyczne, psychiczne, ekonomiczne i seksualne znęcanie się nad żoną, Karoliną. Jej dramat miał trwać 12 lat.

Jak podaje "Express Bydgoski", sąd zdecydował o odtworzeniu na sali dotąd nieznanych nagrań dokonywanych przez kobietę od 2014 roku. Materiały są wstrząsające. Z zapisów wynika, że były działacz PiS krzyczał do żony m.in.: "Rzygam tobą. Pier... cię (...) Jeb...ta jesteś. Spier...j, kur... Zaj... cię!". Oskarżony podważał wiarygodność tych nagrań.

Rafał P., który wystąpił z PiS, gdy wybuchł skandal, początkowo wszystkiemu zaprzeczał. Później mówił, że "czasami" zdarzało mu się zatykać żonie ręką usta. Tłumaczył, że pochodzi z konserwatywnej rodziny, gdzie mężczyzna "zarabia, a żona sprząta, gotuje, prasuje", o czym pisaliśmy w naTemat w 2018 r.

W końcu zapadł wyrok w tej sprawie. Sąd orzekł wobec oskarżonego dwa lata bezwzględnego więzienia, zakaz zbliżania się do Karoliny Piaseckiej na odległość mniejszą niż 50 metrów na 5 lat, 75 tys. zł zadośćuczynienia i 4 tys. złotych jako pokrycie kosztów sądowych. Sędzia Bartosz Lau uzasadniając wyrok stwierdził, że sąd nie ma wątpliwości co do winy Rafała P.


Przypomnijmy, że prokuratura początkowo żądała zaskakująco niskiego wymiaru kary: dwóch lat ograniczenia wolności w formie 30 godzin prac społecznych miesięcznie. W tej sprawie interweniowała Prokuratura Krajowa.

źródło: "Express Bydgoski"
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Nobel z ekonomii trafił w dobre ręce. Ci ludzie pomogli 5 milionom dzieci
0 0Miały być darmowe podręczniki, a nie ma ich wcale. Tak się zmusza rodziców do płacenia

NIE TYLKO POLITYKA

Sephora 0 0Udział w tym projekcie dużo nam dał". Współzałożycieli TOBO + MALA o programie dla kobiet
Rankomat 0 0Wyprawka dla niemowlaka. Co trzeba kupić i z jakim wydatkiem należy się liczyć?
OPINIA 0 0Koalicja wpadła w identyczną pułapkę, z jaką przez lata walczył PiS
CYTATY 0 0Pięć ważnych cytatów, które doskonale oddają nową sytuację w Polsce