Kolejne kłopoty PSL i Kukiz'15. Ich "jedynka" właśnie zrezygnowała ze startu

Poseł Łukasz Rzepecki nie chce ubiegać się o mandat posła. Kukiz'15 chciał go wystawić w innym okręgu niż ten, z którego startował poprzednim razem.
Poseł Łukasz Rzepecki nie chce ubiegać się o mandat posła. Kukiz'15 chciał go wystawić w innym okręgu niż ten, z którego startował poprzednim razem. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Urodził się w Zgierzu, pochodzi z Ozorkowa i startować w Koninie nie chce. Łukasz Rzepecki zrezygnował ze startu w wyborach parlamentarnych z wspólnej listy PSL i Kukiz'15. Jak podkreśla, chodzi o zwykłą uczciwość wobec wyborców.


"Uodziłem się w Zgierzu, pochodzę z Ozorkowa , gdzie byłem radnym, studia ukończyłem na Uniwersytecie Łódzkim natomiast z okręgu sieradzkiego dzięki Państwa zaufaniu, kampanii bezpośredniej i uzyskaniu 9229 głosów z 8 miejsca zostałem wybrany Posłem na Sejm RP.
Wyborcy byli, są i będą dla mnie zawsze najważniejsi!" – napisał na począku swojego postu na Facebooku Łukasz Rzepecki. Przypomnijmy, Rzepecki do Sejmu dostał się z list PiS. Później zdarzyło mu się publicznie wystąpić przeciwko projektowi PiS przewidującemu wprowadzenie opłaty drogowej, a także nie wziął udziału w głosowaniu nad ustawą o Sądzie Najwyższym. Jakby tego było mało, poparł wniosek o odebranie immunitetu partyjnemu koledze Dominikowi Tarczyńskiemu. Dwa lata temu został wykluczony z PiS i przeniósł się do Kukiz'15.


"Po podpisaniu porozumienia Kukiz’15 z PSL dostałem propozycję startu z 1 miejsca w Koninie( woj wielkopolskie). Do wczoraj usilnie przekonywano mnie bym wystartował z Konina. W porozumieniu programowym wpisane są JOWy. Tłumaczyłem Pawłowi Kukizowi, że nigdy nie byłem w Koninie , nie mam żadnych związków z tym okręgiem. Natomiast nadal przekonywano mnie do startu z okręgu konińskiego. Więc mam pytanie do Pawła Kukiza , gdzie są te jednomandatowe okręgi wyborcze?" – napisał Rzepecki.


Wygląda na to, że młody poseł stawia na uczciwość wobec obywateli. Wcześniej nie chciał firmować swoim nazwisk działań Prawa i Sprawiedliwości, a dziś uznał, że nie zapłaci każdej ceny za kolejną kadencję.

"Szanowni Państwo - jestem Posłem z okręgu sieradzkiego i nie mogę wystartować z Konina. Nie mogę Państwa zdradzić. Co miałbym powiedzieć ludziom w Koninie? W województwie łódzkim nie ma żadnego porozumienia pomiędzy Kukiz’15 a PSL. Nie było żadnych rozmów. Nikt z Kukiz’15 nie startuje w łódzkiem. 2 jedynki na 3 ma PSL 1 PO. Więc co to za porozumienie?" – przekonuje Rzepecki w swoim poście.


Młody poseł zapewnia, że nie tylko on jest zbulwersowany tą sytuacją. Zdaniem parlamentarzysty są i inni, którzy nie chcą dawać swojej twarzy takiemu porozumieniu.

"Nie mogę twarzy również z powodu obecności na listach PSL autonomistów śląskich. Ich poglądy są dla mnie nieakceptowalne i powinny być poza debatą publiczną! W związku z powyższym informuję, że nie wystartuje z powyższych powodów w najbliższych wyborach parlamentarnych z list PSL" – dodaje poseł.

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
Kazar 0 0Oto powód, dla którego przestaniecie tęsknić za latem. Wczesnojesienna kolekcja Kazar to kwintesencja stylu
Bella Happy Pants 0 0Wiedza ratuje życie. Tych lekcji z pierwszej pomocy nie możesz pominąć
0 0O pracy w tym miejscu marzą setki osób. Tylko oferta dla stolarza wzbudziła drwiny
Bella Happy Pants 0 0Mniej powodów do zmartwień. 5 gadżetów – twoje dziecko będzie bezpieczniejsze
0 0Powiedzieli "sprawdzam". Oto, co się stało ze 100 obietnicami partii Kaczyńskiego
0 0Przestajemy wierzyć, że może być inaczej. Polacy wiedzą, kto wygra wybory
WYBORY2019 0 0Pozwolił powiesić plakaty kandydata PiS i teraz żałuje. "Popełniłem błąd i właśnie za niego płacę"
0 0Parodiował niepełnosprawnych? Pszoniak: Trzeba się puknąć w głowę!