To nie koniec problemów Marka Kuchcińskiego. Polacy nie chcą go na wyborczych listach

Mimo dymisji Marka Kuchcińskiego z funkcji marszałka, Polacy nie zapomnieli o jego rodzinnych lotach.
Mimo dymisji Marka Kuchcińskiego z funkcji marszałka, Polacy nie zapomnieli o jego rodzinnych lotach. Fot. Dawid Zuchowicz / Agencja Gazeta
Dymisja Marka Kuchcińskiego z funkcji marszałka nie zakończyła jego problemów. Okazuje się bowiem, że Polacy nie są zachwyceni jego startem w wyborach. Takie wnioski płyną z najnowszego sondażu przeprowadzonego dla portalu rp.pl.


Pracownia SW Research przeprowadziła zadała respondentom pytanie dotyczące startu polityka Prawa i Sprawiedliwości w jesiennych wyborach: "Czy Marek Kuchciński powinien znaleźć się na listach wyborczych PiS-u?"

52,7 proc. uczestników badania przeprowadzonego na zlecenie rp.pl odpowiedziało, że były już marszałek nie powinien startować w wyborach parlamentarnych z list rządzącej partii. 19,7 proc. ankietowanych jest przeciwnego zdania. Natomiast 27,6 proc. respondentów nie ma zdania na ten temat.

– Przeciwko startowaniu Marka Kuchcińskiego jako kandydata w wyborach z list PiS są częściej osoby powyżej 50 lat (62 proc.), badani o wykształceniu podstawowym/ gimnazjalnym (62 proc.), ankietowani o dochodzie netto od 3001 do 5000 zł (65 proc.) oraz respondenci z największych miast (64 proc.) – wyjaśniał w rozmowie z rp.pl Piotr Zimolzak z SW Research.Tymczasem już wiadomo, że były marszałek jest jedynką na liście PiS w okręgu krośnieńskim. Ten niekorzystny dla niego sondaż to pokłosie afery z jego udziałem. Chodzi o nadużycia podczas podróży rządowymi samolotami. Podczas oficjalnych lotów na pokład zabierał członków swojej rodziny. 9 sierpnia, choć jak twierdzi nie naruszył prawa, złożył swoją dymisję.

Źródło: rp.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0O pracy w tym miejscu marzą setki osób. Tylko oferta dla stolarza wzbudziła drwiny
Bella Happy Pants 0 0Mniej powodów do zmartwień. 5 gadżetów – twoje dziecko będzie bezpieczniejsze
0 0Powiedzieli "sprawdzam". Oto, co się stało ze 100 obietnicami partii Kaczyńskiego
0 0Przestajemy wierzyć, że może być inaczej. Polacy wiedzą, kto wygra wybory
WYBORY2019 0 0Pozwolił powiesić plakaty kandydata PiS i teraz żałuje. "Popełniłem błąd i właśnie za niego płacę"
0 0Parodiował niepełnosprawnych? Pszoniak: Trzeba się puknąć w głowę!