Falenta został nagle wywieziony z aresztu. Nawet jego prawnik nie wie, gdzie jest

Marek Falenta przeniesiony w nieznane miejsce.
Marek Falenta przeniesiony w nieznane miejsce. Fot. Adam Stępień / Agencja Gazeta
Marek Falenta nie przebywa już w areszcie śledczym na warszawskiej Białołęce – dowiedziało się Radio ZET. Biznesmen został nagle przeniesiony w nieznane miejsce. Nawet prawnik Falenty nie wie, gdzie znajduje się jego klient.


Jak podaje Radio ZET, we wtorek adwokat Marka Falenty udał się do aresztu śledczego na widzenie z nim. Niestety nie zastał go tam. Bardziej niepokojące jest to, że nie mógł uzyskać odpowiedzi, gdzie przebywa obecnie jego klient.

Według Radia ZET może to mieć związek z samobójstwem Kosteckiego, który przebywał w tym samym areszcie. Może więc chodzić o bezpieczeństwo Falenty.

Przypomnijmy, że Falenta deklarował, że posiada ważne informacje na temat afery podsłuchowej i szantażował nimi m.in. prezydenta Andrzeja Dudę żądając od niego ułaskawienia. Ostatnio chciał przekazać nawet pewne informacje dziennikarzom, ale nie zgodziła się na to służba więzienna. Biznesmen ukrywał się przez długi czas przed polskimi organami ścigania po tym, jak zapadł nad nim wyrok za podsłuchiwanie polityków w restauracji "Sowa i Przyjaciele". Ostatecznie znaleziono go w Hiszpanii. Twierdził wtedy, że nie chciał ekstradycji, bo wiedział, że w polskim więzieniu grozi mu niebezpieczeństwo.

źródło: Radio ZET
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
WYBORY2019 0 0W mediach Rydzyka przedwyborczy post. "Wystarczy nie jeść dzień, żeby uchronić ojczyznę przed złem"
0 0Chcą zlikwidować MEN. Macie dość chaosu PiS? Program Konfederacji o edukacji to dopiero rewolucja
Coca-Cola 0 0Jak uczyć dzieci chronić środowisko, czyli czy najmłodsze pokolenie uratuje świat
Duka 0 0Szwedzki przepis na spotkanie. “Krog” to kolejne modne słowo ze Skandynawii