Afera hejterska zaszkodziła Ziobrze. Ten sondaż to zła wiadomość dla ministra

Zbigniew Ziobro powinien podać się do dymisji – taką odpowiedź w sondażu SW Research dla rp.pl wskazało 46,4 proc. respondentów.
Zbigniew Ziobro powinien podać się do dymisji – taką odpowiedź w sondażu SW Research dla rp.pl wskazało 46,4 proc. respondentów. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Zbigniew Ziobro powinien podać się do dymisji – taką odpowiedź w sondażu SW Research dla rp.pl wskazało 46,4 proc. respondentów. Badanie przeprowadzono w kontekście śmierci byłego boksera Dawida Kosteckiego, ale już po ujawnieniu afery hejterskiej z Łukaszem Piebiakiem.


"Czy Zbigniew Ziobro powinien podać się do dymisji w związku ze śmiercią w areszcie śledczym Dawida Kosteckiego?" – takie pytanie zadano w sondażu SW Research dla rp.pl. 46,4 proc. uczestników sondażu odpowiedziało "tak", 27 proc. - "nie", a 26,5 proc. nie miało zdania w tej kwestii.

Sondaż powstał w związku z tajemniczą śmiercią Dawida Kosteckiego. Mimo to, bardziej można go odnieść do najnowszej afery hejterskiej w Ministerstwie Sprawiedliwości. Badanie przeprowadzono w dniach 20-21 sierpnia - już po publikacjach Onetu dotyczących skandalu, którego głównym bohaterem jest były już wiceminister sprawiedliwości, Łukasz Piebiak.

Co prawda nawet premier Mateusz Morawiecki po dymisji wiceministra uznał sprawę za zamkniętą, jednak pojawiły się kolejne publikacje o hejcie wymierzonym w sędziów przeciwnych "dobrej zmianie".

Wyjaśnień w sprawie domaga się opozycja. Wiceprzewodniczący PO Borys Budka pytał w czwartek, czy szef resortu sprawiedliwości nie skłamał mówiąc, że dopiero kilka dni temu z mediów dowiedział się o tej bulwersującej aferze.

źródło: rp.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0O pracy w tym miejscu marzą setki osób. Tylko oferta dla stolarza wzbudziła drwiny
Bella Happy Pants 0 0Mniej powodów do zmartwień. 5 gadżetów – twoje dziecko będzie bezpieczniejsze
0 0Powiedzieli "sprawdzam". Oto, co się stało ze 100 obietnicami partii Kaczyńskiego
0 0Przestajemy wierzyć, że może być inaczej. Polacy wiedzą, kto wygra wybory
WYBORY2019 0 0Pozwolił powiesić plakaty kandydata PiS i teraz żałuje. "Popełniłem błąd i właśnie za niego płacę"
0 0Parodiował niepełnosprawnych? Pszoniak: Trzeba się puknąć w głowę!