Beata Pawlikowska radzi jak ugasić pożary w Amazonii. "Uśmiechaj się, daj napiwek kelnerowi"

Popularna podróżniczka Beata Pawlikowska napisała jak pomóc  Amazonii. Takich porad mało kto się spodziewał
Popularna podróżniczka Beata Pawlikowska napisała jak pomóc Amazonii. Takich porad mało kto się spodziewał Fot. Facebook.com/BeataPawlikowska
Znana podróżniczka Beata Pawlikowska przedstawiła swój pomysł na ratowanie Amazonii. Dość nieoczywisty, bo nie jest bezpośrednio związany z lasami równikowymi. "Proszę, skoncentrujcie się na czynieniu dobra w swoim codziennym życiu" – napisała na Facebooku.


Pożary trawią amazońskie lasy od tygodni. O dramatycznej sytuacji mówi się na całym świecie i coraz więcej osób angażuje się w pomoc "zielonym płucom Ziemi". Na przykład Leonardo DiCaprio przelał 5 mln dolarów na walkę z żywiołem.

Pieniądze to nie wszystko. Celebryci zaczęli więc pisać posty w mediach społecznościowych. Poszerzają tym świadomość i... zasięgi. Niektóre znane osoby wyprodukowały posty, który rozeszły się w internecie viralowo - jak ten o "niepalnej Amazonii" Wojciecha Cejrowskiego.

Była żona kontrowersyjnego podróżnika również postanowiła napisać niepopularną opinię. O ile swój post zaczęła rzeczowo: "Obecne pożary w Amazonii nie są zjawiskiem naturalnym, lecz raczej wywołanym przez ludzi. W Brazylii od dawna zachęca się ludzi do tego, żeby osiedlali się na ziemiach tradycyjnie należących do Indian. Nie byłoby w tym nic złego gdyby biali osadnicy chcieli prowadzić indiański styl życia, zgodny z rytmem i prawami natury" – czytamy na stronie Beaty Pawlikowskiej na Facebooku.
Beata Pawlikowska

Rośliny w puszczy tropikalnej są tak bujne dlatego, że odżywiają się rozkładającymi się resztkami innych roślin. To oznacza, że jeżeli zetnie się albo wypali rośliny, zostaje sucha, płytka i uboga gleba, na której prawie nic nie wyrośnie. Osadnicy wypalają wtedy następne pole i usiłują zmusić ziemię do wydawania plonów, które będą mogli z zyskiem sprzedać. Tam gdzie ludzkim umysłem rządzą pieniądze, zatraca się dusza i serce.

Po tej części informacji, przyszedł czas na radę - jak działać. Nie do końca jest ona taka, jakbyśmy się spodziewali.


Pawlikowska w dalszej części wpisu publikuje bardziej receptę na bycie dobrym człowiekiem, żyjącym zgodnie z zasadami ekologii, niż na bezpośrednią pomoc lasom. "Jeśli chcecie pomóc Amazonii, proszę skoncentrujcie się na czynieniu dobra w swoim codziennym życiu" – tłumaczy.

"Zamiast płakać, rozpaczać i cierpieć z powodu nieszczęścia dziejącego się po drugiej stronie świata, koncentruję się na tym, żeby każdego dnia czynić i myśleć jak najwięcej DOBRA" – pisze. I podaje konkrety, która mają mało wspólnego z pożarami lasów deszczowych: "przebacz komuś, uśmiechaj się, powstrzymaj się od plotek, daj napiwek kelnerowi" itd. Dodała na koniec, że nakręciła również film, w którym ukazuje obecną sytuacje w Amazonii.
Pawlikowska nie pierwszy raz zaskakuje swoim światopoglądem i wpisami. Wbrew pozorom tekst nie spotkał z krytyką, ale podziękowaniami od fanów za mądre słowa. Podobnie jak i inne, nietypowe wpisy, ma jedną, główną zaletę: więcej ludzi dowiaduje się o tym, co dzieje się w Ameryce Południowej. Sam las w Amazonii generuje około 20 proc. tlenu na ziemi.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
POLECAMY 0 0Nie zawsze musisz być wśród ludzi. Te rzeczy powinieneś zrobić sam przynajmniej raz w życiu
#GRZEJE 0 010 godzin czekał na żonę, która poszła do dentysty. Musiała interweniować Straż Miejska
POLECAMY 0 0Jak mu tak wróżka powie, to zwolni pół firmy. Po 15 latach ujawnia kulisy pracy wróżenia w telewizji
0 0Półtora tysiąca euro za pracę 4 godziny dziennie. Taka oferta czeka na chętne dziewczyny, ale jest pewien szczegół
dad:HERO 0 0Polecamy pięć hitów z Nefliksa i HBO Go do obejrzenia z dziećmi w ten weekend
0 0Wybrano najlepsze seriale dekady. O połowie pewnie nawet nie słyszałeś!
Oknoplast 0 0Na takiej sprzedaży korzystają wszyscy. Polska marka promuje model "na później"
Actina Pact 0 0Albo dobrze, albo tanio? Ta firma potwierdza, że można mieć wszystko i to w bardzo trudnej branży
HYDEPARK 0 0Amatorzy często trenują tak ostro jak zawodowcy. Różnica często się zaciera
0 0Święta to czas (u)dawania. Tomasz Kot w poruszającym spocie, daje cenną lekcję
0 0"Chodziło o to, by mężczyźni odzyskali godność". Tomasz Raczek szczerze o zamknięciu "Playboya"
0 0Była pierwszą polską influencerką, kochała kobiety i seks. Łempicka to dziś ikona