TVP zawróciła kijem Wisłę. Pokazali "dowód", że w centrum Warszawy woda jest gorsza

TVP Info straszy skażoną wodą w kranie. Awaria oczyszczalni nie ma jednak jakiejkolwiek fizycznej styczności z warszawskim Śródmieściem
TVP Info straszy skażoną wodą w kranie. Awaria oczyszczalni nie ma jednak jakiejkolwiek fizycznej styczności z warszawskim Śródmieściem Fot. naTemat, screen z Twittera
Prawica usilnie chce wbić szpilę władzom Warszawy z Rafałem Trzaskowskim na czele, ale wprowadza niepotrzebny chaos. Eksploatuje temat awarii oczyszczalni ścieków "Czajka" na wszelkie sposoby, szerząc przy tym fake newsy. Do medialnych "zanieczyszczeń" dołączyło TVP Info i ich news o brudnej wodzie w Śródmieściu.


"Otrzymaliśmy kolejne zdjęcia wody o ciemniejszym zabarwieniu z warszawskiej dzielnicy Śródmieście" – czytamy w artykule. Czytelniczka napisała, że woda zwykle jest "transparentna". Tymczasem - według jej zapewnień - tego dnia miała kolor nawet ciemniejszy niż na zdjęciu. W domyśle to skutek awarii oczyszczalni.
Niepokojące zdjęcie udostępnił też szef portalu tvp.info Samuel Pereira. Został zrównany z ziemią przez twitterowych komentatorów. Możliwe, że czytelniczka faktycznie tego dnia miała brudniejsze wodę, ale nie ma to związku z awarią w oczyszczalni.
Dlaczego w Śródmieściu nie może być skażonej wody? Najprościej wyjaśnić to można patrząc na mapę Polski. Wisła płynie z południa na północ. Zrzut ścieków był na północy, a ujęcie jest na południu miasta. TVP Info już wcześniej straszyło "katastrofą ekologiczną" ciągnącą się do Płocka. Marek Suski porównał sytuację do... Czarnobyla. Marszałek Senatu Stanisław Karczewski bronił potem teorii polityka PiS. Jak to wygląda naprawdę? Odpowiedź znajdziecie w fotorelacji Piotra Rodzika.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
POLECAMY
0 0Ruszamy z dadHERO.pl, lifestyle'owym serwisem dla ojców

DADHERO

0 0Osiem rzeczy, których nauczyła mnie 11-letnia córka
0 0Czemu to trwało tyle lat?! W końcu ktoś stworzył adidasy, w których można chodzić całą zimę
0 07 rzeczy, które sprawiają, że Kaczyński ma ból głowy po wyborach. Nie będzie świętowania
0 0Wynik KO z Białegostoku to lekcja dla całej opozycji. Oto człowiek, który zrobił najlepszą kampanię