Niecodzienny apel Wałęsy do Polaków przed wyborami. "Ludzie niekompetentni, skorumpowani"

Lech Wałęsa wystosował ważny przedwyborczy apel do Polaków
Lech Wałęsa wystosował ważny przedwyborczy apel do Polaków Fot. Maciej Jaźwiecki/Agencja Gazeta
Wałęsa postanowił zmobilizować Polaków przed jesiennymi wyborami. Jako "współtwórca i były Przewodniczący 'Solidarności', największego związku zawodowego w Europie, który zmienił oblicze Polski i sąsiednich krajów 30 lat temu", a także laureat Nobla i były prezydent, zaapelował do konkretnych grup społecznych o głosowanie na opozycję.


Wybory parlamentarne coraz bliżej, a festiwal wyborczych obietnic trwa w najlepsze. Partia rządząca ostro walczy o kolejną wygraną, a opozycja próbuje pokrzyżować jej szyki. Tej drugiej postanowił pomóc Lech Wałęsa. Były prezydent skierował do Polaków niecodzienny apel, w którym zaapelował o oddanie głosu na na przeciwników PiS.

W swoim apelu na Facebooku zwrócił się do konkretnych grup społecznych: m.in. ludzi polskiej wsi ("nie pozwólcie obecnemu rządowi odwrócić naszego kraju od Unii Europejskiej, do której tak nas namawiał Papież Polak — skłócenie z Unią najbardziej ujemnie odbije się na polskim rolnictwie) i polskich robotników ("To Wam Polska zawdzięcza najlepsze 25 lat w swej tysiącletniej historii. Nie pozwólcie zmarnować Waszego osiągnięcia, które podziwiał cały świat").Wałęsa zaapelował też do "mieszkańców mniejszych i większych miast", a także do ludzi młodych, "którzy po raz pierwszy mogą i chcą głosować, aby wpłynąć na swoją przyszłość i tego kraju".

– Dzięki Solidarności staliście się Europejczykami nieodgrodzonymi "żelazną kurtyną" od możliwości i osiągnięć świata Zachodu. Wy młodzi, możecie dokonać kolejnej pokojowej rewolucji. Uwierzcie w siebie, nie siedźcie "na kanapie", weźcie sprawy w swoje ręce, abyście byli w przyszłości dumni z tego, że wpłynęliście na bieg historii – zaapelował do młodzieży Wałęsa.


Zachęcając do głosowania na opozycję, Wałęsa nie szczędził również ostrych słów pod adresem Prawa i Sprawiedliwości. "Głosujcie na przedstawicieli opozycji tego skorumpowanego rządu, ludzi niekompetentnych, niemoralnych, żądnych władzy i pieniędzy, dążących do realizacji własnych interesów kosztem przyszłości mieszkańców i obywateli naszego kraju" – zaapelował do Polaków.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

NIE TYLKO POLITYKA

WYWIAD 0 0W Sejmie się jej boją. Justyna Dobrosz-Oracz szczerze o "pościgach" za politykami
WYBORY2019 0 0Pierwszy sondaż prezydencki z Kidawą-Błońską! Zaskakujący wynik
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Gliński weźmie artystów za twarz, jak w PRL? Prawda może was zaskoczyć
WYBORY 2019 0 0"Wyborcza": opozycja ma szansę odsunąć PiS od władzy. Jest nowy sondaż

MOTO

0 0Niektórzy wysiadali, bo już nie mieli siły. To najlepsze szkolenie samochodowe w Polsce
0 0Znalazłeś korzystniejsze ubezpieczenie OC? Oto jak bez problemów zmienić firmę ubezpieczeniową
0 0Krótka ławka PiS. Nowy minister finansów debiutował jeszcze u Tuska
O TYM SIĘ MÓWI 0 0"Władza tworzy nam nowy styl życia". Raczek o skandalu z filmem, który przeszkadza PiS-owi
FELIETON 0 0Krucjata krzyżowa Prezesa Kaczyńskiego. Wiem, dlaczego to robi