"Jako zadeklarowany singiel...". Komorowski mistrzowsko odpowiedział Kaczyńskiemu

Bronisław Komorowski radził Jarosławowi Kaczyńskiemu, by ten nie wtrącał się w kwestię budowania rodziny.
Bronisław Komorowski radził Jarosławowi Kaczyńskiemu, by ten nie wtrącał się w kwestię budowania rodziny. Fot. Dawid Żuchowicz ./ Agencja Gazeta
Prezes PiS jest nazywany przez byłego prezydenta "kawalerem", który "poucza resztę społeczeństwa, jak żyć". Zdaniem Bronisława Komorowskiego, Jarosław Kaczyński jako zadeklarowany singiel nie ma autorytetu, by mówić innym, jak mają żyć,


– Jeden mężczyzna, jedna kobieta, w trwałym związku i ich dzieci – to przepis na sztandarową rodzinę Prawa i Sprawiedliwości, który to model zachwalał w sobotę Jarosław Kaczyński. Szkoda tylko, że jako bezdzietny kawaler, prezes PiS brzmi trochę jak ksiądz, który mówi uczniom o seksie, samemu pozostając w celibacie. Wypomniał to Kaczyńskiemu były prezydent, Bronisław Komorowski.– Moja rodzina modelowa? Wspominam swoje kampanie wyborcze. W kręgach prawicowych czy kościelnych mój model rodziny nie znalazł poklasku, a tu kawaler jest oklaskiwany w tych kręgach i poucza resztę społeczeństwa, jak żyć. Poradzę panu Kaczyńskiemu niech milczy w tej sprawie, bo jest niewiarygodny. Niech da żyć po swojemu i żyje po swojemu – podkreślał na antenie TOK FM były prezydent.

Komorowski zauważył również, że nie ma jednego, właściwego modelu tworzenia rodziny. – Rodzaj związków, organizacja życia rodzinnego jest bardzo różnorodna. Nie może państwo pochylać się nad jednym modelem, ale nad ludźmi, takimi, jakimi oni są – powiedział polityk PO.

Nie ma jednego modelu rodziny
Słowa Jarosława Kaczyńskiego oburzyły wiele środowisk. Jak zauważył były szef MSWiA Bartłomiej Sienkiewicz, wiele osób w Polsce zostało wychowanych przez samotne matki.

"W Polsce rok w rok jest 60 tys. rozwodów. Dzieci na ogół zostają z matką. Według Jarosława Kaczyńskiego to nie jest rodzina. Sam w dzieciństwie przez to przeszedłem. W imieniu swoim i mi podobnych mówię: Kaczyński nic nie rozumiesz. Mniej niż nic. I nie masz prawa tak mówić" – napisał na Twitterze były minister.


Źródło: "TOK FM"
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

NIE TYLKO POLITYKA

WYWIAD 0 0W Sejmie się jej boją. Justyna Dobrosz-Oracz szczerze o "pościgach" za politykami
WYBORY2019 0 0Pierwszy sondaż prezydencki z Kidawą-Błońską! Zaskakujący wynik
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Gliński weźmie artystów za twarz, jak w PRL? Prawda może was zaskoczyć
WYBORY 2019 0 0"Wyborcza": opozycja ma szansę odsunąć PiS od władzy. Jest nowy sondaż

MOTO

0 0Niektórzy wysiadali, bo już nie mieli siły. To najlepsze szkolenie samochodowe w Polsce
0 0Znalazłeś korzystniejsze ubezpieczenie OC? Oto jak bez problemów zmienić firmę ubezpieczeniową
0 0Krótka ławka PiS. Nowy minister finansów debiutował jeszcze u Tuska
O TYM SIĘ MÓWI 0 0"Władza tworzy nam nowy styl życia". Raczek o skandalu z filmem, który przeszkadza PiS-owi
FELIETON 0 0Krucjata krzyżowa Prezesa Kaczyńskiego. Wiem, dlaczego to robi