Pierwszy trailer filmu o Chadzie. Kożuchowska wcieli się w szefową gangu

W filmie o Chadzie zagrają m.in. Piotr Witkowski i Małgorzata Kożuchowska
W filmie o Chadzie zagrają m.in. Piotr Witkowski i Małgorzata Kożuchowska Fot. Materiały promocyjne
Fani Chady czekali na to z niecierpliwością. W sieci pojawił się już zwiastun jego biografii, w której zagrają gwiazdy: Małgorzata Kożuchowska, Agnieszka Więdłocha czy Jan Frycz. Jak sugeruje zwiastun, film pokaże mroczną stronę życia ulicznego rapera.


Tomasz Chada należał do nurtu ulicznego rapu. Związany był z grupą Molesta Ewenement, potem tworzył solo. Raper miał rzeszę fanów, był często chwalony za swoje emocjonalne i szczere autobiograficzne teksty m.in. o kłopotach z prawem czy życiu na społecznym marginesie. Zmarł niespodziewanie w szpitalu psychiatrycznym w Rybniku.

Okoliczności jego śmierci były jednak nietypowe. 14 marca znaleziono go na chodniku w Mysłowicach. Miał na sobie jedynie koszulkę i majtki, nie było z nim kontaktu. Świadkowie zeznali, że wyskoczył z okna na 3. piętrze budynku. Ratownicy przewieźli go do szpitala. Był pod wpływem narkotyków. W sprawie jego śmierci wszczęto dochodzenie.

Duch Chady wciąż jest jednak żywy, o czym świadczy zwiastun filmu o życiu rapera. "Proceder" w reżyserii Michała Węgrzyna nie tylko pokażę muzyczną drogę Chady, ale również jego liczne kłopoty z prawem – raper kilkakrotnie trafiał za kratki – oraz związek z Gabrielą "Gabi" Gawryszewską, członkinią kolektywu Ciemna Strefa.Kto zagra Chadę? To Piotr Witkowski którego widzowie moją znać z filmów: "Kamerdyner", "Podatek od miłości" oraz "Dywizjon 303. Historia prawdziwa", a także serialu "1983" czy "Ślad". W filmie zagrają również Małgorzata Kożuchowska, która wcieli się w szefową gangu Łysą czy Agnieszka Więdłocha (Gabi), jak również: Antoni Pawlicki, Ewa Ziętek, Krzysztof Kowalewski, Jan Frycz i rapery: Kali, Vienio oraz Z.B.U.K.U.


Premiera "Procederu" już 15 listopada, film będzie także starać się (i walczyć m.in. z "Ukrytą grą") o Złotego Lwa na Festiwalu Filmowym w Gdyni. Część dochodów z biletów kinowych zostanie przekazana na Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych Ruchowo Ich Rodzin i Przyjaciół "Prometeus", które było szczególnie bliskie Chadzie.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
Bella Happy Pants 0 0Wiedza ratuje życie. Tych lekcji z pierwszej pomocy nie możesz pominąć
Subway 0 0Subway przyjazny weganom? Znana sieć podąża za trendami i mocno rozszerza menu
ASZdziennikTefal 0 0Oszustwo w akcji sprzątania parków narodowych. Mieli posprzątać tylko jeden, posprzątają wszystkie
O TYM SIĘ MÓWI 0 0"Przez WOT poczuliśmy się jak śmiecie". Żołnierz mówi, dlaczego jego koledzy rezygnują z wojska
0 0Piękny gest amerykańskiego aktora wobec Piotra Woźniaka-Staraka w Gdyni
0 0Zabawna wpadka Kożuchowskiej. Przyjęła oświadczyny na czerwonym dywanie
0 0O pracy w tym miejscu marzą setki osób. Tylko oferta dla stolarza wzbudziła drwiny
Bella Happy Pants 0 0Mniej powodów do zmartwień. 5 gadżetów – twoje dziecko będzie bezpieczniejsze