Kaczyński "wyjaśnił", co mają robić małe firmy. Dzięki temu nie zbankrutują

Jarosław Kaczyński tłumacząc planowany wzrost płacy minimalnej do 4 tys. zł brutto wyjaśniał, że buduje polską wersję dobrobytu.
Jarosław Kaczyński tłumacząc planowany wzrost płacy minimalnej do 4 tys. zł brutto wyjaśniał, że buduje polską wersję dobrobytu. Fot. Jakub Orzechowski / Agencja Gazeta
Jarosław Kaczyński promował w radiowej Jedynce najnowsze obietnice wyborcze PiS, w tym tę najgłośniejszą zakładającą drastyczny wzrost płacy minimalnej. Kaczyński wskazał, kto uspokoił go ws. wpływu tych zobowiązań na gospodarkę. Prezes odniósł się także do bulwersujących przedsiębiorców w Polsce planów podwyższenia składek ZUS.


– Małe firmy nie będą bankrutować, jeżeli nauczą się funkcjonować w tej nowej rzeczywistości. Będzie rósł popyt, więc będzie możliwość utrzymania się na rynku – wyjaśniał prezes w "Sygnałach Dnia" nowe pomysły PiS, w tym wzrost płacy minimalnej. Gdyby planowane zmiany składek ZUS weszły w życie, okazałoby się, że mali i duzi przedsiębiorcy stracą znaczącą część swoich dochodów.

Prezes mówił dużo o wzroście płacy minimalnej. Gdyby streścić myśli Kaczyńskiego jednym zdaniem, wyszłoby, że biznesowe elity pasą się na krwawicy najbiedniejszych Polaków i na to zgody dłużej być nie może. – Są tacy w Polsce i poza Polską, którzy są zainteresowani niskimi płacami. Ale nie jest nimi zainteresowana polska gospodarka – tłumaczył.

– Działamy w interesie ogromnej większości, a przeciw tym, którzy z tych niskich płac żyli – dodał. Zarzuty, że po uzależnieniu składek ZUS od dochodu wysokość opłacanych danin wzrośnie, nazwał natomiast "oszustwem".

Prezes wyjaśniał, że PiS buduje "polską wersję dobrobytu". Według przywódcy prawicy co prawda nie ma szans na doścignięcie Zachodu w kilka lat, ale perspektywa jest widoczna. – To, co robimy, jest w interesie milionów pracowników, jest w interesie przedsiębiorców, wszystkich dobrych przedsiębiorców i takich, którzy patrzą w przyszłość, i w interesie polskiej gospodarki – tłumaczył.
Prezes wyjawił jeszcze, że to Adam Glapiński był jego ekspertem, który uspokoił go, że tak wysoki wzrost płacy minimalnej nie wpłynie źle na gospodarkę. – Rozmawiałem z prezesem Narodowego Banku Polskiego i on mi przedstawił pierwsze szacunki, czy to wpłynie źle na gospodarkę. Nic z tych rzeczy – uspokoił.


Przypomnijmy, że Kaczyński nowymi obietnicami wyborczymi sypnął na konwencji wyborczej PiS w Lublinie. Poza drugą "trzynastką" dla emerytów i reformami sądownictwa najgłośniejszym hasłem był deklarowany dalszy wzrost płacy minimalnej.

Od stycznia ma ona wynosić 2600 brutto. – Na koniec 2020, czyli za kilkanaście miesięcy, minimalna pensja będzie wynosiła 3 tys. zł – obiecał Jarosław Kaczyński, by po chwili jeszcze podbić stawkę. – Do 2023 r. pensja minimalna wyniesie 4 tys. zł – ogłosił. 

źródło: Polskie Radio
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
POLECAMY 0 0Nie zawsze musisz być wśród ludzi. Te rzeczy powinieneś zrobić sam przynajmniej raz w życiu
#GRZEJE 0 010 godzin czekał na żonę, która poszła do dentysty. Musiała interweniować Straż Miejska
POLECAMY 0 0Jak mu tak wróżka powie, to zwolni pół firmy. Po 15 latach ujawnia kulisy pracy wróżenia w telewizji
0 0Półtora tysiąca euro za pracę 4 godziny dziennie. Taka oferta czeka na chętne dziewczyny, ale jest pewien szczegół
dad:HERO 0 0Polecamy pięć hitów z Nefliksa i HBO Go do obejrzenia z dziećmi w ten weekend
0 0Wybrano najlepsze seriale dekady. O połowie pewnie nawet nie słyszałeś!
Oknoplast 0 0Na takiej sprzedaży korzystają wszyscy. Polska marka promuje model "na później"
Actina Pact 0 0Albo dobrze, albo tanio? Ta firma potwierdza, że można mieć wszystko i to w bardzo trudnej branży
HYDEPARK 0 0Amatorzy często trenują tak ostro jak zawodowcy. Różnica często się zaciera
0 0Święta to czas (u)dawania. Tomasz Kot w poruszającym spocie, daje cenną lekcję
0 0"Chodziło o to, by mężczyźni odzyskali godność". Tomasz Raczek szczerze o zamknięciu "Playboya"
0 0Była pierwszą polską influencerką, kochała kobiety i seks. Łempicka to dziś ikona