Gowin wywołał konsternację. Ujawniono, jak w PiS zareagowano na słowa o 8 tysiącach pensji

Jarosław Gowin "wyraził zdanie odrębne" w sprawie zapowiadanej przez Kaczyńskiego składek ZUS.
Jarosław Gowin "wyraził zdanie odrębne" w sprawie zapowiadanej przez Kaczyńskiego składek ZUS. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Jarosław Gowin skrytykował zapowiedź zmiany składek ZUS i stwierdził, że pensja w wysokości 8 tysięcy złotych nie jest wcale wysoka. Wypowiedź ministra stawia PiS w trudnej sytuacji przed wyborami. Sztabowcy PIS łapią się za głowy – wynika z informacji Wirtualnej Polski.


– To kontrowersyjne rozwiązanie. Wraz z panią minister Emilewicz jeszcze będziemy dyskutować z naszymi kolegami z PiS, czy ten element jest niezbędny, żeby zrównoważyć budżet – powiedział wicepremier Jarosław Gowin. Minister nauki i szkolnictwa wyższego odniósł się w ten sposób do zapowiedzi Jarosława Kaczyńskiego dotyczącej nowych składek ZUS.

To nie wszystko. Gowin stwierdził też, że w dużych miastach 8 tysięcy złotych na rękę w dużym mieście "to nie są wysokie zarobki". – Takie wypowiedzi między jedną a drugą konwencją programową są katastrofalne dla naszej kampanii – twierdzą sztabowcy PiS, do których dotarli dziennikarze Wirtualnej Polski.

– Wielu naszych wyborców mogła mieć poczucie, że nasi ministrowie, politycy, są oderwani od rzeczywistości. Przecież 8 tys. na rękę to dla większości naszych wyborców abstrakcja, niezależnie od tego, że Gowin mówił tylko o dużych miastach. Po drugie, on i Emilewicz, krytykując nasze nowe pomysły, zaburzyli to, co było naszym "musem" i atutem w kampanii: spójny, klarowny przekaz – wyliczają problemy, z którymi teraz muszą się zmierzyć politycy PiS, do których dotarli dziennikarze.


Rozmówcy Wirtualnej Polski twierdzą, że Jarosław Kaczyński musiał być wściekły, gdy dowiedział się, o czym Gowin mówi w mediach. – Z tego, co słyszałem, po tym wywiadzie, kiedy zaczęło się to roznosić, Kaczyński miał rozmawiać z Gowinem i zwrócić mu uwagę. A minister Emilewicz wprawia prezesa w irytację – cytuje ich wypowiedzi portal wp.pl.

– Nie może być tak, że nasz koalicjant w kluczowym momencie dla nas idzie do opozycyjnych mediów i wali w nasz program, podważając przy okazji autorytet lidera – dodają rozmówcy portalu. Wystąpienie Jarosława Kaczyńskiego w środę na antenie Polskiego Radia miało w zamyśle sztabowców "ugasić pożar" wzniesiony wypowiedzią Jarosława Gowina.

źródło: wp.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
Bella Happy Pants 0 0Wiedza ratuje życie. Tych lekcji z pierwszej pomocy nie możesz pominąć
Subway 0 0Subway przyjazny weganom? Znana sieć podąża za trendami i mocno rozszerza menu
ASZdziennikTefal 0 0Oszustwo w akcji sprzątania parków narodowych. Mieli posprzątać tylko jeden, posprzątają wszystkie
O TYM SIĘ MÓWI 0 0"Przez WOT poczuliśmy się jak śmiecie". Żołnierz mówi, dlaczego jego koledzy rezygnują z wojska
0 0Piękny gest amerykańskiego aktora wobec Piotra Woźniaka-Staraka w Gdyni
0 0Zabawna wpadka Kożuchowskiej. Przyjęła oświadczyny na czerwonym dywanie
0 0O pracy w tym miejscu marzą setki osób. Tylko oferta dla stolarza wzbudziła drwiny
Bella Happy Pants 0 0Mniej powodów do zmartwień. 5 gadżetów – twoje dziecko będzie bezpieczniejsze