Wyszły na jaw zarobki Piebiaka u Ziobry. Pensji mógł mu pozazdrościć nawet Duda

Łukasz Piebiak zarabiał w ministerstwie sprawiedliwości 26 tys. brutto miesięcznie. Dostał też trzymiesięczną odprawę ponad 30 tys. zł brutto.
Łukasz Piebiak zarabiał w ministerstwie sprawiedliwości 26 tys. brutto miesięcznie. Dostał też trzymiesięczną odprawę ponad 30 tys. zł brutto. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Bohater afery hejterskiej, były wiceminister sprawiedliwości Łukasz Piebiak, zarabiał w swoim resorcie ponad 26 tys. brutto na miesiąc. Po odejściu z ministerstwa dostał zaś trzymiesięczną odprawę w wysokości ponad 30 tys. zł – podaje Wirtualna Polska.


Portal zapytał w resorcie sprawiedliwości o zarobki Piebiaka. Ministerstwo nie odpowiedziało wprost, odsyłając do stosownych przepisów, informując o składnikach wynagrodzenia i posługując się danymi dotyczącymi mnożników – informuje WP.

"Wynagrodzenie, które sędzia Łukasz Piebiak pobierał w ministerstwie, zostało wyliczone na podstawie ustawy 'Prawo o ustroju sądów powszechnych' oraz rozporządzenia w sprawie funkcji oraz sposobu ustalania dodatków funkcyjnych przysługujących sędziom. Zgodnie z przepisami, uwzględniona została przy tym podstawa ustalenia wynagrodzenia zasadniczego sędziego w wysokości przeciętnego wynagrodzenia w drugim kwartale 2018 r." – podało biuro prasowe resortu.

W skład wynagrodzenia wchodził "dodatek z tytułu pełnionej funkcji w wysokości 1,1 mnożnika podstawy ustalenia wynagrodzenia zasadniczego sędziego", "dodatek za wysługę lat w wysokości 18 proc. wynagrodzenia zasadniczego" i "dodatek specjalny na okres zajmowania stanowiska Podsekretarza Stanu w wysokości 75 proc. sumy wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego".


Piebiakowi przysługiwało też świadczenie wyrównawcze za trzy miesiące, stanowiące różnicę między wynagrodzeniem, jakie będzie pobierał w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy a tym na stanowisku podsekretarza stanu.

Ile więc dokładnie zarabiał? Wyszło 26,590,73 zł miesięcznie brutto. Odprawa za jeden miesiąc wyniosła z kolei 10 681 zł (za trzy miesiące – 32 043 zł).

Więcej niż Duda
O pensji Piebiaka było już głośno w 2017 r. gdy okazało się, że zastępca Zbigniewa Ziobry zarabia więcej niż prezydent Andrzej Duda, premier czy marszałek Sejmu. Miał wysokie zarobki dzięki temu, że pełnił funkcję podsekretarza stanu, będąc jednocześnie na sędziowskiej delegacji.

Piebiak podał się do dymisji 20 sierpnia w związku z aferą hejterską. Powodem było ujawnienie przez Onet, że miał stać za kampanią nienawiści wymierzoną w sędziów sprzeciwiających się pisowskim zmianom w sądownictwie.

źródło: Wirtualna Polska
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
POLECAMY 0 0Nie zawsze musisz być wśród ludzi. Te rzeczy powinieneś zrobić sam przynajmniej raz w życiu
#GRZEJE 0 010 godzin czekał na żonę, która poszła do dentysty. Musiała interweniować Straż Miejska
POLECAMY 0 0Jak mu tak wróżka powie, to zwolni pół firmy. Po 15 latach ujawnia kulisy pracy wróżenia w telewizji
0 0Półtora tysiąca euro za pracę 4 godziny dziennie. Taka oferta czeka na chętne dziewczyny, ale jest pewien szczegół
dad:HERO 0 0Polecamy pięć hitów z Nefliksa i HBO Go do obejrzenia z dziećmi w ten weekend
0 0Wybrano najlepsze seriale dekady. O połowie pewnie nawet nie słyszałeś!
Oknoplast 0 0Na takiej sprzedaży korzystają wszyscy. Polska marka promuje model "na później"
Actina Pact 0 0Albo dobrze, albo tanio? Ta firma potwierdza, że można mieć wszystko i to w bardzo trudnej branży
HYDEPARK 0 0Amatorzy często trenują tak ostro jak zawodowcy. Różnica często się zaciera
0 0Święta to czas (u)dawania. Tomasz Kot w poruszającym spocie, daje cenną lekcję
0 0"Chodziło o to, by mężczyźni odzyskali godność". Tomasz Raczek szczerze o zamknięciu "Playboya"
0 0Była pierwszą polską influencerką, kochała kobiety i seks. Łempicka to dziś ikona