To może tłumaczyć, dlaczego PiS zawiesiło posiedzenie Sejmu. Chodzi o treść raportu ws. Amber Gold

Według dziennika "Rzeczpospolita" Prawo i Sprawiedliwość zawiesiło ostatnie posiedzenie Sejmu ze względu na fiasko raportu ds. Amber Gold.
Według dziennika "Rzeczpospolita" Prawo i Sprawiedliwość zawiesiło ostatnie posiedzenie Sejmu ze względu na fiasko raportu ds. Amber Gold. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Dlaczego Sejm zawiesił swoje ostatnie posiedzenie? Między innymi dlatego, że raport komisji śledczej ds. Amber Gold okazał się politycznym fiaskiem i wbrew szumnym zapowiedziom nie pogrąza Donalda Tuska – podaje czwartkowa "Rzeczpospolita".


Sprawozdanie z prac komisji śledczej ds. Amber Gold zostanie wygłoszone w Sejmie dopiero po wyborach, choć pierwotnie miało być w środę, 11 września – czytamy w tekście Izabeli Kasprzak i Grażyny Zawadki na łamach "Rzeczpospolitej".


Jak podaje dziennik, 600-stronicowy raport dotyczący Amber Gold, delikatnie mówiąc, nie jest odkrywczy, a tym bardziej nie pogrąża Donalda Tuska ani jego syna. A na to bardzo liczyło Prawo i Sprawiedlliwość i to jeszcze przed wyborami. To miała być jedna ze spraw, która przesądzi o wyborczym triumfie partii Kaczyńskiego.


A jednak komisja śledcza kierowana przez niedoszłą prezydent Krakowa nie zdołała ustalić, czy ktoś "prowadził" Marcina P. Nie wiadomo także, co stało się z pieniędzmi klientów Amber Gold. W raporcie natomiast zwrócono uwagę na słabości państwa i luki prawne – informuje "Rzeczpospolita".


Jak twierdzi gazeta, teraz sprawozdawcą raportu w Sejmie nie będzie przewodnicząca komisji Małgorzata Wassermann, a jej zastępca – Jarosław Krajewski. – Pani przewodnicząca przedstawi raport na klubie PiS – "wyjaśnił" Krajewski. Warto przypomnieć, że podczas przesłuchania przed komisją ds. Amber Gold Tusk – zdaniem wielu obserwatorów – dał Wassermann i Krajewskiemu niezwykle bolesną lekcję.

Samo posiedzenie Sejmu miało trwać od środy do piątku, jednak na wniosek posłów PiS zostało skrócone i ostatnie głosowania odbyły się jeszcze w środę. Partia chce wznowić obrady już po jesiennych wyborach do parlamentu.

Burzę wokół tej decyzji starała się załagodzić rzeczniczka PiS. – Powodem, dla którego posiedzenie Sejmu jest rozdzielone, jest kampania wyborcza. Są państwo w Sejmie. Proszę zapytać posłów opozycji, bo zgłaszają się do nas i potwierdzają, że jest to bardzo dobra i słuszna decyzja – tłumaczyła Anita Czerwińska. Prosiła także, aby nie doszukiwać się w tej sprawie "niczego nadzwyczajnego”.

źródło: "Rzeczpospolita"

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

NIE TYLKO POLITYKA

WYWIAD 0 0W Sejmie się jej boją. Justyna Dobrosz-Oracz szczerze o "pościgach" za politykami
WYBORY2019 0 0Pierwszy sondaż prezydencki z Kidawą-Błońską! Zaskakujący wynik
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Gliński weźmie artystów za twarz, jak w PRL? Prawda może was zaskoczyć
WYBORY 2019 0 0"Wyborcza": opozycja ma szansę odsunąć PiS od władzy. Jest nowy sondaż

MOTO

0 0Niektórzy wysiadali, bo już nie mieli siły. To najlepsze szkolenie samochodowe w Polsce
0 0Znalazłeś korzystniejsze ubezpieczenie OC? Oto jak bez problemów zmienić firmę ubezpieczeniową
0 0Krótka ławka PiS. Nowy minister finansów debiutował jeszcze u Tuska
O TYM SIĘ MÓWI 0 0"Władza tworzy nam nowy styl życia". Raczek o skandalu z filmem, który przeszkadza PiS-owi
FELIETON 0 0Krucjata krzyżowa Prezesa Kaczyńskiego. Wiem, dlaczego to robi