Możesz sprawdzić, na kogo chcesz zagłosować. Rusza Latarnik Wyborczy

Dzięki Latarnikowi Wyborczemu można sprawdzić, na kogo powinno się oddać głos w wyborach 13 października.
Dzięki Latarnikowi Wyborczemu można sprawdzić, na kogo powinno się oddać głos w wyborach 13 października. Fot. Cezary Aszkiełowicz / Agencja Gazeta
Chcesz pójść na wybory, ale nie wiesz, na kogo oddać głos? Właśnie startuje Latarnik Wyborczy. To narzędzie, które pomaga porównać deklaracje komitetów wyborczych z naszymi poglądami i podjąć świadomą decyzję: na kogo głosować.


Według wielu sondaży w tym roku należy spodziewać się wyjątkowo wysokiej frekwencji wyborczej. Część Polaków (według rządowej sondażowni - niemal połowa) deklaruje chęć utrzymania PiS przy władzy. Inni deklarują, że chcą zrobić wszystko, by tzw. dobra zmiana odeszła w przeszłość. Możliwe, że do urn pójdzie nawet ponad 70 proc. uprawnionych do głosowania.

Czy wszyscy już wiedzą, na kogo zagłosować? Od teraz można to sprawdzić wypełniając prosty test na stronie Latarnika Wyborczego. 3 września Centrum Edukacji Obywatelskiej po raz dziesiąty uruchamia narzędzie, które pomaga porównać deklaracje komitetów wyborczych z naszymi poglądami i podjąć świadomą decyzję na kogo głosować. Wystarczy odpowiedzieć na szereg pytań na stronie latarnikwyborczy.pl.

Aplikacja uwzględnia odpowiedzi na szereg pytań i zagadnień dotyczących polityki czy światopoglądu. Wcześniej odpowiedzi na te pytania udzieliły wszystkie najważniejsze komitety wyborcze: PiS, Koalicja Obywatelska, Lewica, PSL i Konfederacja.

Latarnik wyborczy jest narzędziem neutralnym politycznie, nie promuje żadnego komitetu wyborczego, ani poglądów. Promuje jedynie udział w wyborach. Wśród 20 zagadnień Latarnika, na które odpowiadały komitety, znajdziemy na przykład pytania o: zakres kompetencji samorządów terytorialnych, niezależność władzy sądowniczej od parlamentu i rządu, o związki partnerskie osób tej samej płci, ustawę antyaborcyjną, o to, czy węgiel powinien zostać podstawowym źródłem energii w Polsce czy o imigrantów zarobkowych.


źródło: latarnikwyborczy.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
POLECAMY 0 0Takiej inwestycji Zakopane nie widziało. Ksiądz buduje "galerię handlową" przy kościele i Krupówkach
0 0Szara, zmęczona skóra pozbawiona blasku? Są na to sposoby
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Michalkiewicz ujawnił dane ofiary księdza. Pytamy, czy mu nie wstyd
POLECAMY 0 0Robią coś, czego bał się rząd PiS. Czesi wprowadzają podatek, który tak drażni Amerykanów
0 0Edycja genów to rynek wart miliardy. Opiera się na metodzie podejrzanej u bakterii
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Psy zagryzły kobietę w ciąży. Umarła w lesie, w którym trwało polowanie
SPRAWDZAMY 0 0Pawłowicz "uwaliła" Śmiszka na studiach? Nie, tylko... pomyliła osoby
0 0Z domowym budżetem to by nie przeszło. Rząd zachowuje się jak nieodpowiedzialna gospodyni

MOTO

0 0Gdzieś już to widziałeś. Seat Tarraco to dobre… niemieckie auto – nie licz na hiszpański temperament
0 0Ten dziwoląg da się lubić. Nowy C-HR ma przekonać tych, którzy do tej pory mówili mu "nie"