Kancelaria Sejmu ujawnia, kim jest strażnik, który groził Katarzynie Lubnauer

Kancelaria Sejmu potwierdza, że zatrzymanym mężczyzną, który groził Katarzynie Lubnauer jest strażnik SM z 19-letnim stażem.
Kancelaria Sejmu potwierdza, że zatrzymanym mężczyzną, który groził Katarzynie Lubnauer jest strażnik SM z 19-letnim stażem. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Jak informuje już oficjalnie Centrum Informacyjne Kancelarii Sejmu, mężczyzną, który groził Katarzynie Lubnauer był funkcjonariusz Straży Marszałkowskiej z 19-letnim stażem. Na wniosek komendanta SM mężczyzna został zawieszony w obowiązkach służbowych. Wkrótce ma zostać wydalony z pracy.


To już potwierdzona informacja. 23 września 2019 r. funkcjonariusz Straży Marszałkowskiej, z 19-letnim stażem, został zatrzymany przez policję w związku z zawiadomieniem dotyczącym kierowania gróźb karalnych pod adresem Katarzyny Lubnauer. Jak podkreślono w oświadczeniu, które można znaleźć na stronie Kancelarii Sejmu, nigdy wcześniej nie było żadnych zastrzeżeń w stosunku do tego strażnika.

"W związku z powyższym, Szef Kancelarii Sejmu, na wniosek Komendanta Straży Marszałkowskiej, niezwłocznie zawiesił obwinionego funkcjonariusza w czynnościach służbowych oraz zażądał podjęcia kroków zmierzających do natychmiastowego wydalenia go ze służby. Jednocześnie, zgodnie z ustawą o Straży Marszałkowskiej, niezwłocznie wszczęto postępowanie dyscyplinarne wobec funkcjonariusza" – czytamy na stronie Kancelarii Sejmu.

W trakcie dyskusji w "Kawie na ławę" w TVN24. ktoś na adres redakcji wysłał maila z pogróżkami: "Lubnauer ty k....o szmato dziwko suko trzeba cie zabić jak tego złodzieja adamowicza” – mail takiej treści (pisownia oryginalna, jedynie wulgaryzm został wykropkowany). Została zawiadomiona policja. W nocy funkcjonariusze ostrzegli posłankę, że autor gróźb jest w okolicy i żeby nie wychodziła na zewnątrz. Rano 44-letni mężczyzna był już w rękach policji.


Lubnauer dla naTemat
Lubnauer w rozmowie z Darią Różańską z naTemat stwierdziła, że zmiany, które zaszły w Straży Marszałkowskiej nie napawają optymizmem.

– Straży Marszałkowskiej nadano nowe uprawnienia w tej kadencji Sejmu. Mogą być na przykład posiadaczami broni. W tym kontekście to brzmi groźnie – powiedziała Katarzyna Lubnauer w rozmowie z naszą redakcją.

źródło: sejm.gov.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

POLECAMY

FELIETON 0 0Ilu ludzi ma jeszcze zginąć na pasach? Posłowie, przestańcie się bać kierowców!
0 0Kaju Godek, zamilcz. Naprawdę wolałabym nie usłyszeć tych słów o miesiączce
X-lander 0 0Złożysz go jedną ręką. Mamy cenią go za wielofunkcyjne zastosowanie
PSSB 0 0Konsultanci sprzedaży bezpośredniej. Kim są osoby działające w tej rozwijającej się branży?
POLECAMY 0 0Tak Kaczyński traci władzę. Po wyborach dostał dwa potężne ciosy
DADHERO 0 085 procent kierowców w Warszawie chce mnie zabić. I mam tego dosyć!