Godlewska wróciła z wokalnym popisem. Tym razem prowokuje Niemców

Małgorzata Godlewska tym razem wzięła się za wykonanie hymnu Niemiec.
Małgorzata Godlewska tym razem wzięła się za wykonanie hymnu Niemiec. Fot. Facebook.com / Godlewska
Małgorzata Godlewska nie zamierza porzucić kariery artystycznej. Celebrytka znana ze swoich muzycznych popisów w sieci, tym razem zaśpiewała hymn Niemiec. I złożyła życzenia naszym sąsiadom z zachodu z okazji Dnia Jedności.


Małgorzata Godlewska wykonała hymn z okazji obchodzonego 3 października Dnia Jedności Niemiec. W nagraniu wystąpiła w prowokacyjnej koszulce, przypominającej o zwycięstwie Polaków nad Krzyżakami pod Grunwaldem w 1410 roku.

– Najlepsze życzenia od potężnego polskiego narodu dla naszych niemieckich sąsiadów – mówi celebrytka, po czym przechodzi do wykonania hymnu. Tu ostrzegamy - słuchacie tego na własną odpowiedzialność. Warto zaznaczyć, że "Pieśń Niemców" w 1922 roku uznano za niemiecki hymn. W 1945 r. została zakazana jako symbol nazizmu. Od 1952 r. śpiewana jest tylko trzecia zwrotka zaczynająca się od słów "Jedność, prawo i wolność".

Wykonywanie pierwszej strofy pieśni nie jest obecnie w Niemczech zabronione. Pierwsza i druga strofa nie stanowią części hymnu, ale omawia się je w niektórych szkołach jako część utworu literackiego.

Pod materiałem Godlewskiej szybko pojawiły się komentarze. I są one - delikatnie mówiąc - mało przychylne. "Brawo! Świetny sposób, żeby przekonać Niemców do wypłacenia reparacji! Zapłacą każdą sumę, żeby Pani przestała" – czytamy w jednym z wpisów.

Dodajmy, że to nie pierwsze wokalne popisy Godlewskiej. Została "osierocona" przez swoją siostrę Esmeraldę, ale z uporem radzi sobie solo. 4 lipca zszokowała absolutnie wszystkich swoim wykonaniem amerykańskiego hymnu narodowego. Później wzięła na warsztat słynny powstańczy utwór.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

POLECAMY

FELIETON 0 0Ilu ludzi ma jeszcze zginąć na pasach? Posłowie, przestańcie się bać kierowców!
0 0Kaju Godek, zamilcz. Naprawdę wolałabym nie usłyszeć tych słów o miesiączce
X-lander 0 0Złożysz go jedną ręką. Mamy cenią go za wielofunkcyjne zastosowanie
PSSB 0 0Konsultanci sprzedaży bezpośredniej. Kim są osoby działające w tej rozwijającej się branży?
POLECAMY 0 0Tak Kaczyński traci władzę. Po wyborach dostał dwa potężne ciosy
DADHERO 0 085 procent kierowców w Warszawie chce mnie zabić. I mam tego dosyć!