"Ja nie chcę takiej Polski!". Dulkiewicz ostro o wydarzeniach w grudziądzkim ratuszu

Aleksandra Dulkiewicz ostro zareagowała na wydarzenia z grudziądzkiego ratusza.
Aleksandra Dulkiewicz ostro zareagowała na wydarzenia z grudziądzkiego ratusza. Fot. Michał Ryniak / Agencja Gazeta
W czwartek około godz. 13:00 do sekretariatu prezydenta Grudziądza Macieja Glamowskiego wszedł nietrzeźwy i agresywny mężczyzna z siekierą. "Ludzie co się z nami dzieje?" – grzmi po tych zajściach prezydent – doświadczonego przemocą na tle politycznym – Gdańska Aleksandra Dulkiewicz.


"Ja nie chcę takiej Polski! Prezydencie Glamowski z Grudziądza solidaryzuję się z Panem" – napisała prezydent Gdańska. Uzbrojony w siekierę mężczyzna żądał spotkania z prezydentem Maciejem Glamowskim. Na szczęście pracownikom ratusza udało się uniknąć tragedii. Po godzinie mężczyzna został zatrzymany przez policję. Miał 2,5 promila alkoholu. Za kierowanie gróźb karalnych może trafić do więzienia na dwa lata.Opublikowany przez grudziądzki ratusz opis zdarzenia mrozi krew w żyłach. "Wtargnął mężczyzna, który siekierą sterroryzował sekretarki. Jedna z nich miała ostrze przystawione do twarzy. Tylko bardzo odpowiedzialna reakcja obu Urzędniczek i zachowana przez Nie zimna krew sprawiły, że napastnik nie zdołał zrealizować swojego planu i nie dostał się do gabinetu Macieja Glamowskiego" – czytamy.

W dalszej części oświadczenia pojawiają się słowa o "spirali nienawiści", która ani na trochę nie zatrzymała się po śmierci Pawła Adamowicza. Ofiarą hejtu niejednokrotnie padała także Aleksandra Dulkiewicz.

"Nieustannie znajdują się ludzie, którzy regularnie sączą swoją nienawiść i swoją agresję. Prędzej, czy później ten przekaz trafia na podatny grunt szaleństwa, albo zwyczajnego zła.
Tym razem całe zdarzenie skończyło się sytuacją bezpośredniego zagrożenia życia i przerażeniem. Jednak karmiciele nienawiści są i pozostaną aktywni" – przestrzega grudziądzki ratusz.

Źródło: grudziadz365.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

POLECAMY

FELIETON 0 0Ilu ludzi ma jeszcze zginąć na pasach? Posłowie, przestańcie się bać kierowców!
0 0Kaju Godek, zamilcz. Naprawdę wolałabym nie usłyszeć tych słów o miesiączce
X-lander 0 0Złożysz go jedną ręką. Mamy cenią go za wielofunkcyjne zastosowanie
PSSB 0 0Konsultanci sprzedaży bezpośredniej. Kim są osoby działające w tej rozwijającej się branży?
POLECAMY 0 0Tak Kaczyński traci władzę. Po wyborach dostał dwa potężne ciosy
DADHERO 0 085 procent kierowców w Warszawie chce mnie zabić. I mam tego dosyć!