Gwiazda TVP w Sejmie może więcej. Jego wpuszczają tam, gdzie inni mają zakaz wstępu

Niektórym dziennikarzom w Sejmie wolno więcej.
Niektórym dziennikarzom w Sejmie wolno więcej. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Dziennikarka "Newsweeka" Dominika Długosz podzieliła się na Twitterze - jak to określiła - ciekawostką. Z jej obserwacji wynika, że reporterów TVP obowiązują w Sejmie inne zasady niż przedstawicieli innych mediów. A przynajmniej jednego reportera.


"Ciekawostka - w Sejmie dziennikarze mogą się poruszać tylko korytarzem marszałkowskim, który prowadzi od wejścia DV (tzw. wejście dziennikarskie – przyp. red.) do stolika. Drugi korytarz, z gabinetami wicemarszałków, jest dla nas zamknięty. Ma nawet tabliczkę, że nie wolno. Nikomu poza sejmową gwiazdą TVP" – napisała na Twitterze Dominika Długosz.

Jak udało nam się nieoficjalnie ustalić, chodzi o reportera TVP Info Miłosza Kłeczka, który do narodowej telewizji przyszedł z Superstacji, a wcześniej pracował m.in. w TVN24.
Za rządów PiS w Sejmie wobec dziennikarzy wprowadzono liczne obostrzenia, tymczasem reporter TVP najwyraźniej może sobie pozwolić na więcej.

Jak się dowiedzieliśmy, w czwartek reporterzy innych redakcji mogli zauważyć, jak Miłosz Kłeczek kończy wejście na żywo do swojej stacji, przyjaźnie żegna się z wiceministrem Adamem Andruszkiewiczem po czym rusza do wyjścia korytarzem zamkniętym dla dziennikarzy. Straż Marszałkowska nie reagowała. nikt go nie zatrzymywał.

Miłosz Kłeczek to jedna z czołowych postaci w TVP za dobrej zmiany. Zasłynął m.in. takim wywiadem z Janem Marią Jackowskim, w którym senator PiS nie musiał już nic mówić – wystarczyło, że sam reporter zaatakował opozycję i pochwalił postawę rządzących. Słynna była też kłótnia Miłosza Kłeczka z Rafałem Trzaskowskim, gdy ten kandydował na prezydenta Warszawy.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0W Polsce tego filmu ludzie boją się jak ognia. Widziałem "Malowanego ptaka" i już wiem dlaczego

POLECAMY

HYDEPARK 0 0Maciej Stuhr kończy 44 lata. I właśnie z tej okazji dał bardzo szczery wywiad
0 0Tak się rozjeżdża konkurencję. Po takiej zapowiedzi serwisu Disney+ Netflix może się bać

TRAGEDIA W WARSZAWIE

FELIETON 0 0Ilu ludzi ma jeszcze zginąć na pasach? Posłowie, przestańcie się bać kierowców!
X-lander 0 0Złożysz go jedną ręką. Mamy cenią go za wielofunkcyjne zastosowanie
PSSB 0 0Konsultanci sprzedaży bezpośredniej. Kim są osoby działające w tej rozwijającej się branży?
POLECAMY 0 0Tak Kaczyński traci władzę. Po wyborach dostał dwa potężne ciosy