Aktorka, działaczka, polityk i feministka. Kim jest trzecia żona Janusza Korwina-Mikkego?

Dominika Sibiga to trzecia żona Janusza Korwina-Mikke. Partnerka polityka jest od niego młodsza o 44 lata.
Dominika Sibiga to trzecia żona Janusza Korwina-Mikke. Partnerka polityka jest od niego młodsza o 44 lata. Fot. Twitter / Janusz Korwin-Mikke
Gdy trzy lata temu brali ślub, Janusz Korwin-Mikke miał 72 lata, a Dominika Sibiga 29. Para miała już dwoje nieślubnych dzieci, co zresztą było przyczyną niemałego skandalu. Kim jest trzecia żona polityka, który twierdzi, że Konfederacja za 4 lata będzie miała większość w parlamencie?


Trzecia żona Janusza Korwina-Mikke sama siebie określa jako feministkę, co może dziwić, jeśli zna się poglądy jej męża na temat kobiet w ogóle, ich inteligencji czy miejsca w polityce. Poglądy męża najwyraźniej jednak nie przeszkadzają jego żonie, która nie tylko wspiera męża, ale i sama startowała w wyborach z listy Konfederacji.

Zanim jednak Janusz Korwin-Mikke poślubił Dominikę Sibigę, miał wcześniej jeszcze dwie żony. Z pierwszą, Ewą Mieczkowską, wziął ślub w 1966 roku. Para miała dwóch synów, Ryszarda (1968) i Krzysztofa (1971). Dwa lata po narodzeniu drugiego syna Korwin-Mikke rozwiódł się z Mieczkowską i związał z Małgorzatą Szmit. Co ciekawe, ślub kościelny para wzięła dopiero w 1993 roku. Szmit dała politykowi troje dzieci: Kacpra (1974, Jacka (1977) i Zuzannę (1982). Warto przypomnieć, że z nieformalnego związku Janusz Korwin-Mikke ma jeszcze jedną córkę, urodzoną w 1983 roku Korynnę. Z Dominiką Sibigą Korwin-Mikke doczekał się córki o imieniu Nadzieja (2011) i syna Karola (2013). Oboje dzieci było nieślubnych, formalnie polityk wciąż był mężem Szmit.

Janusz Korwin-Mikke poślubił Dominikę Sibigę w 2016 r. On miał wtedy 72 lata, ona 29. Trzecia żona polityka urodziła się w Rzeszowie. Para poznała się w 2009 roku na spotkaniu sympatyków Unii Polityki Realnej, partii której szefował Janusz Korwin-Mikke. Sibiga była nie tylko partyjną aktywistką, ale też zdobyła tytuł pierwszej miss UPR. NiI dziwnego, że szefowi partii wpadła w oko.


Sibiga skończyła policealne studium aktorskie w Krakowie, teatrologię na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie oraz podyplomowe studia marketing kultury na Uniwersytecie Warszawskim. Dość aktywna w mediach społecznościowych, wspiera męża w jego drodze politycznej. Sama ubiegała się o mandat europosła z ramienia Konfederacji na Podkarpaciu, ale nie uzyskała mandatu. Uważa się za feministkę, co podkreśliła w kilku wywiadach. Tymczasem jej mąż nie boi się głosić poglądów, że kobiety nie powinny mieć praw wyborczych, gdyż są mniej inteligentne od mężczyzn. Korwin-Mikke pisał też na swoim blogu, że w małżeństwie dopuszczalny jest gwałt, a mąż może, a nawet powinien zdradzać żonę.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
WYWIAD 0 0"Byłam przed 30, a nie chciało mi się żyć". Patrycja schudła 50 kg, pokonała hashimoto i depresję
MamaDu 0 0"Cesarskie cięcie powoduje problemy dziecka w dorosłości". Wywiad z prof. Ewą Helwich
DADHERO.PL 0 0Nie wiesz jak? Nie przejmuj się, nie ty jeden. Oto nasze rady, jak mądrze wychowywać syna
SAP 0 0Od personalizacji adidasów do zatrzymania powodzi. Oto jak transformacja cyfrowa zmienia nasze życie
#GRZEJE 0 010 godzin czekał na żonę, która poszła do dentysty. Musiała interweniować Straż Miejska
POLECAMY 0 0Jak mu tak wróżka powie, to zwolni pół firmy. Po 15 latach ujawnia kulisy pracy wróżenia w telewizji
MamaDu 0 0"Moja córka żyła 70 minut". Gest mamy po śmierci dziecka poruszył ludzi na całym świecie
POLECAMY 0 0Nie zawsze musisz być wśród ludzi. Te rzeczy powinieneś zrobić sam przynajmniej raz w życiu
0 0Technika sprzed 5 tys. lat pomoże ci popełnić mniej błędów. Mnisi mieli rację
dad:HERO 0 0Polecamy pięć hitów z Nefliksa i HBO Go do obejrzenia z dziećmi w ten weekend
0 0Wybrano najlepsze seriale dekady. O połowie pewnie nawet nie słyszałeś!