"Byli 'napaleni', filmowali...". Pawłowicz o ataku, jaki przeżyła, gdy wyszła z Sejmu

Krystyna Pawłowicz pisze, że po wyjściu z Sejmu została zaatakowana: "Byli napaleni, filmowali...".
Krystyna Pawłowicz pisze, że po wyjściu z Sejmu została zaatakowana: "Byli napaleni, filmowali...". Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
To, według relacji Krystyny Pawłowicz, miało się zdarzyć około godz. 17.00 we wtorek, tuż po tym jak opuściła gmach Sejmu. Jak pisze pani poseł, do akcji miała nawet wkroczyć policja. Napastnikami zaś miały być - to cytat z parlamentarzystki - "bojówki znane z naszych ulic, kodziarsko-obywatelskie czekające przy tych brudnych slamsowych namiotach przy Sejmie".


Dyskusja rozgorzała pod wspólnym zdjęciem Dominika Tarczyńskiego z Krystyną Pawłowicz. "Z ukochaną Krystyną Pawłowicz" – dodajmy. Niedługo po tym, jak na Twitterze ukazała się ta fotka, Krystyna Pawłowicz zrelacjonowała, co ją spotkało po wyjściu z gmachu Sejmu, gdy czekała przy Wiejskiej na zamówioną taksówkę. "Bojówki znane z naszych ulic kodziarsko-obywatelskie czekające przy tych brudnych slamsowych namiotach przy Sejmie znowu utrudniały mi dostanie się do taksówki i obrażały. Musiała asekurować mnie Policja" – napisała pani poseł.

"Byli 'napaleni', filmowali i napastując robili mi zdjęcia. Pewnie zaraz wrzucą do internetu z przechwałkami, jak 'uciekałam z Sejmu w asyście Policji'. Wołali i odgrażali się, że 'wreszcie kończy się mój immunitet'" – relacjonowała. Pawłowicz oskarżała przy tym władze Warszawy, że to przez nie posłowie PiS są ponoć atakowani przez mieszkańców namiotów ustawionych przed Sejmem.

"HGW (Hanna Gronkiewicz-Waltz – przyp. red.) i Trzaskowski chronią te brudne mety, wstyd przed obcokrajowcami. Budy oblepione wulgarnymi rysunkami mające poniżać przedstawicieli PIS, jedzenie na papierach na ulicy, jakiś prymitywny permanentny biwak, punkt wypadowy i meta dla schronienia opozycyjnej chuliganerii zaczepiającej posłów PIS" – pisała oburzona.


Nagranie z tego zdarzenia zostało zamieszczone na YouTube na profilu Telewizji Obywatelskiej. Na filmie widać, jak Krystyna Pawłowicz czeka na taksówkę w asyście policji. W tle słychać okrzyki "Władza minie, wstyd zostanie". Krystyny Pawłowicz w kolejnej kadencji Sejmu już nie zobaczymy. Sama zdecydowała się wycofać z polityki i nie kandydowała. Na wtorkowym posiedzeniu izby, które jest przedziwną kontynuacją obrad sprzed wyborów, Pawłowicz w swoisty sposób żegnała się z dziennikarzami. "Dam wam jeszcze popić i popalić" – obiecała.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Czujesz, że nie dasz rady, obejrzyj film. 10 tytułów, które powinna zobaczyć każda kobieta
0 0Czekasz, aż ostygnie, zanim włożysz do lodówki? 3 kulinarne błędy, które popełnia każdy Polak
DADHERO.PL 0 0Nie wiesz jak? Nie przejmuj się, nie ty jeden. Oto nasze rady, jak mądrze wychowywać syna
MamaDu 0 0"Cesarskie cięcie powoduje problemy dziecka w dorosłości". Wywiad z prof. Ewą Helwich
POLECAMY 0 0Jak mu tak wróżka powie, to zwolni pół firmy. Po 15 latach ujawnia kulisy pracy wróżenia w telewizji
MamaDu 0 0"Moja córka żyła 70 minut". Gest mamy po śmierci dziecka poruszył ludzi na całym świecie
POLECAMY 0 0Nie zawsze musisz być wśród ludzi. Te rzeczy powinieneś zrobić sam przynajmniej raz w życiu
0 0Technika sprzed 5 tys. lat pomoże ci popełnić mniej błędów. Mnisi mieli rację