CBA dostało raport od Banasia. Teraz mogą się z nimi zapoznawać "nieograniczony czas"

Marian Banaś złożył wyjaśnienia do CBA.
Marian Banaś złożył wyjaśnienia do CBA. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Centralne Biuro Antykorupcyjne dostało uwagi Mariana Banasia do raportu z kontroli jego oświadczeń majątkowych. Dokumenty złożone przez szefa Najwyższej Izby Kontroli mają liczyć kilkanaście stron – podaje portal tvn24.pl.


CBA zajmowało się oświadczeniami majątkowymi Mariana Banasia z lat 2015-2019. Służby zakończyły kontrolę 16 października. Szef NIK w siedmiodniowym terminie skierował wyjaśnienia do zastrzeżeń zawartych w protokole CBA.

– Teraz szef CBA ma czas, by przeanalizować to, co napisał prezes NIK. Następnie podejmie decyzję: czy wyjaśniają wątpliwości czy też sprawę należy skierować do prokuratury bądź służb fiskusa – powiedział dla tvn24.pl Temistokles Brodowski, rzecznik Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

CBA ma teraz nieograniczony czas, by zapoznać się z wyjaśnieniami złożonymi przez Banasia. Ani śledczy, ani Marian Banaś nie podają, jakich konkretnie nieprawidłowości dotyczy protokół z kontroli.

Przypomnijmy, że lustrowanie oświadczeń majątkowych Banasia zaczęło się 16 kwietnia. Po rozpoczętej kontroli i aferze związanej z jego byłą kamienicą, w której był hotel na godziny, szef NIK postanowił pójść na bezterminowy urlop. Niedawno Banaś wrócił i oznajmił, że nie zamierza podawać się do dymisji z funkcji prezesa NIK.

Politycy Prawa i Sprawiedliwości jak jeden mąż wykręcają się od odpowiedzi na pytania dotyczące Banasia. Ostatnio Stanisław Karczewski wyłamał się i przyznał, że "w pewnym sensie" jest on obciążeniem dla partii rządzącej.

źródło: tvn24.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
PILNE
0 0Orędzie Dudy jak z kampanii wyborczej. Cytował Morawieckiego i.... naprawił gafę Macierewicza
0 0Marszałek Macierewicz wyrzucił z siebie wszystko. Mówił o gender i "neosocjalistycznym imperium"
dadHERO 0 0Polacy sprzątają Himalaje. Andrzej Bargiel wziął worki i poszedł na lodowiec. "Ilość śmieci szokuje"
Volkswagen 0 0Ciężarówka jak pociąg? Dzięki tej "elektrycznej" autostradzie nie jest to już science fiction