Prawa ręka Kaczyńskiego o "magicznych sposobach" na Banasia. "Liczę na jeden z nich"

Adam Lipiński jest wiceszefem PiS.
Adam Lipiński jest wiceszefem PiS. Fot. Maciek Jaźwiecki / Agencja Gazeta
Wiceprezes PiS Adam Lipiński przyznał w czwartek, że prezes Najwyższej Izby Kontroli Marian Banaś stanowi problem dla partii rządzącej. Zdaniem prawej ręki Jarosława Kaczyńskiego, istnieje kilka "magicznych sposobów" na to, aby obecny prezes Izby przestał pełnić tę funkcję.


Adam Lipiński został zapytany w Radiu Wrocław o to, czy Marian Banaś jest dużym problemem dla Prawa i Sprawiedliwości. – Jest problemem oczywiście (...). Tylko, że będzie trudno to skorygować, bo musiałby się sam podać do dymisji albo zrobić coś, co rozwiązałoby tę kwestię – przyznał.

Jak sam podkreślił, istnieje "kilka takich magicznych sposobów" na prezesa NIK. – Ja na jeden z nich liczę, ale nie będę mógł mówić o szczegółach – zaznaczył Lipiński.

Wcześniej w rozmowie z TVN24 posłanka KO Maria Janyska powiedziała, że jednym ze sposobów, aby szef NIK przestał pełnić swoją funkcję jest namówienie go do dymisji. – Proponowałabym tym osobom, które desygnowały pana Banasia do tej roli, żeby może po prostu zadzwoniły do Banasia i namówiły go do tego – stwierdziła.

– Innym krokiem może być zmiana ustawy, która prowadzi precedens, że można będzie każdą funkcję wybieralną w ten sposób przerwać na całą kadencję – dodała.

Przypomnijmy, że do zarzutów Mariana Banasia o ukrywanie przez niego majątku i po informacjach o hotelu na godziny w jednej z należących do niego kamienic pojawiła się informacja o tym, że jego nieruchomości są na czarnej liście urzędu miasta w Krakowie.


źródło: Radio Wrocław, TVN24
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
PILNE
0 0Orędzie Dudy jak z kampanii wyborczej. Cytował Morawieckiego i.... naprawił gafę Macierewicza
0 0Marszałek Macierewicz wyrzucił z siebie wszystko. Mówił o gender i "neosocjalistycznym imperium"
INN:Poland 0 0Od spalonej wątróbki do wynalezienia internetu. Fascynujący życiorys Paula Barana
Volkswagen 0 0Ciężarówka jak pociąg? Dzięki tej "elektrycznej" autostradzie nie jest to już science fiction
POLECAMY 0 0Polacy sprzątają Himalaje. Andrzej Bargiel wziął worki i poszedł na lodowiec. "Ilość śmieci szokuje"
MOTO 0 0Skoda Kodiaq, Karoq, Kamiq. Nazwy podobne, ale auta różne. Najlepiej wyjaśnia to… Krystyna Czubówna