Schetyna traci władzę w partii, ale ma nowy pomysł. Jest porozumienie "młodych" ze "starymi" w PO

Według doniesień tygodnika "Wprost" Grzegorz Schetyna w zamian za oddanie stanowiska szefa PO ma zostać wicemarszałkiem Sejmu.
Według doniesień tygodnika "Wprost" Grzegorz Schetyna w zamian za oddanie stanowiska szefa PO ma zostać wicemarszałkiem Sejmu. Fot. Tomasz Pietrzyk / Agencja Gazeta
Grzegorz Schetyna w zamian na oddanie władzy w Platformie Obywatelskiej ma zostać wicemarszałkiem Sejmu. Dziennikarze tygodnika "Wprost" dotarli do informacji, iż szef PO dogadał się z frakcją młodych i nie będzie kandydował w wyborach na przewodniczącego partii.


Schetyna podobno obiecał, że nie będzie kandydował, a frakcja młodych obiecała mu za to stanowisko wicemarszałka Sejmu – twierdzi informator tygodnika "Wprost". Do tych rewelacji warto jednak podchodzić z pewną rezerwą. Część polityków PO jest bowiem przekonana, że to tylko gra na czas Schetyny, który wcale nie zamierza oddać władzy.

Jednym z ustępstw szefa PO ma być powołanie Borysa Budki na przewodniczącego klubu Koalicji Obywatelskiej. Jak sugerują dziennikarze "Wprost", Schetyna nie ma możliwości przeciwstawić się tej kandydaturze i nie byłby w stanie przeforsować swojego kandydata na szefa klubu w partii – podobnie jak nie ma siły na to, by przekonać polityków PO do pomysłu prawyborów.

Jak informuje "Wprost", aż 90 proc. działaczy regionalnych chce zmiany na stanowisku szefa Platformy Obywatelskiej. To pokłosie przegranych wyborów parlamentarnych, w których co prawda opozycji udało się zdobyć większość w Senacie, ale w Sejmie PiS ma przewagę i może samodzielnie utworzyć rząd.


Tymczasem ważą się nie tylko losy Schetyny, ale też to, kto będzie kandydatem PO w wyborach prezydenckich. – Rozmawiamy o tym, jak dojść do najlepszej kandydatury. Donald Tusk, jeżeli powiedziałby, że chce kandydować, to jest oczywistym kandydatem Platformy – mówił Grzegorz Schetyna po posiedzeniu zarządu Platformy Obywatelskiej.

Z ostatnich doniesień wynika, iż Tusk zamówił tajny sondaż, aby sprawdzić, jakie miałby szanse w wyborach prezydenckich. Wynik badania wypadł kiepsko dla ustępującego szefa Rady Europejskiej.

źródło: "Wprost"
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
TYLKO W NATEMAT 0 0PiS przystąpił do realizacji obietnic, czyli dlaczego Polacy będą zarabiali mniej
0 0Tak PiS załata budżet. W styczniu ceny alkoholu i papierosów pójdą w górę!
Leroy Merlin 0 0Glamour, a może... pustynny? Najnowsze ekscytujące trendy w urządzaniu wnętrz
Möller's 0 0Jak wspierać rozwój dziecka po 4 tygodniu życia? Ten składnik warto wprowadzić do diety
dad:HERO 0 0I wtedy wchodzi Pepsi, cała na różowo… Wina musującego z logiem tej firmy się nie spodziewałeś
Volvo 0 0Chcesz tanio kupić nowy samochód? To najlepszy moment. Zobacz, co wymyśliło Volvo
0 0Takich ludzi trzeba jak najszybciej wyeliminować z dróg. "Bogate dzieciaki" chwalą się piractwem
O TYM SIĘ MÓWI 0 0PiS po cichu majstruje przy funduszu wsparcia niepełnosprawnych. Tak sfinansuje obietnice
0 0TVP już szuka haków na Grodzkiego? Prześwietlono jego zeznanie majątkowe
0 0Kto jak nie Tusk? Ten sondaż pokazuje, z jakim dylematem mierzy się opozycja w walce z Dudą
0 0Hołownia na prezydenta? Bohater zamieszania w końcu zabrał głos
WYWIAD 0 0Wyślij kartkę do 5-letniej Natalki! Mama przekłada święta i prosi internet o pomoc

MOTO