Wojewódzki i Węglarczyk w nowej audycji żartują z Kory, Hołowni i Wesołego Kierowcy. Ale ani słowa o Ukrainkach

Kuba Wojewódzki właśnie zaczął nową - starą audycję
Kuba Wojewódzki właśnie zaczął nową - starą audycję fot. Filip Klimaszewski / Agencja Gazeta
Uduchowione teksty Szymona Hołowni, Aleksander Kwaśniewski, który opowiada o swoich przygodach z alkoholem i tusza Bartosza Węglarczyka – z tego żartowali dziś Kuba Wojewódzki i sam Bartosz Węglarczyk. Pierwszy odcinek nowej porannej audycji w Esce Rock to powrót do starego formatu stacji. Tylko w nieco grzeczniejszej formie.


Grzegorz Miecugow, Kinga Rusin, Szymon Hołownia, Wesoły Kierowca z Warszawy, Kora i Aleksander Kwaśniewski – to tylko niektóre z osób, z których śmiali się dziś Kuba Wojewódzki i Bartosz Węglarczyk. Dziś wystartowała ich nowa poranna audycja – "Zwolnienie z WF".

W zasadzie jednak, poza jednym z prowadzących, niewiele się zmieniło. Podobnie, jak w zdjętym z anteny przed wakacjami "Porannym WF", były kpiny z bohaterów dzisiejszej prasy (Kora, Aleksander Kwaśniewski), bohaterów internetu (Wesoły kierowca autobusu z Warszawy) i samych prowadzących. Kuba Wojewódzki zadbał o to, by odpowiednio wtłoczyć w konwencję Węglarczyka. Najpierw żartował z jego tuszy, później z internetowych komentarzy, że naczelny "Sukcesu" ma "parcie na szkło". Wszystko w swoim, dobrze znanym słuchaczom, stylu.
Fragment audycji "Zwolnienie z WF"

Wojewódzki:Zostałem zaproszony na urodziny córki prezydenta
Węglarczyk: Masz niesamowitą zdolność samolansowania się. Ja nie zostałem zaproszony.
KW: Nie?
BW: Nie.
KW: Bo widocznie jedzenia nie będzie.


Prowadzący audycję odnieśli się kilka razy także do problemów, jakie Eska Rock miała przed wakacjami. Kiedy dyskutowali o zapowiadanym na 29 września marszu w obronie wolności mediów, który wspólnie organizują PiS, środowisko TV Trwam i "Solidarność", Węglarczyk zapytał Wojewódzkiego, czy ten weźmie w nim udział. Wojewódzki ripostował: "Moja obecność tutaj świadczy o tym, że media są wolne". Kiedy indziej zaznaczał, że "ja bym wolał w ogóle nie poruszać wątków narodowych".

Jak na możliwości Kuby Wojewódzkiego, audycję oceniam jako bardzo spokojną i wyważoną. To z resztą zapowiadał w rozmowie z nami Bartosz Węglarczyk. Czy w przyszłości będzie ostrzej? Pewną sugestią może być zapowiadający audycję dżingiel: "Prosimy osoby, które nie posiadają poczucia humoru o wyłączenie odbiorników".


"Zwolnienie z WF" zastąpiło "Poranny WF"

Po słynnej aferze z Ukrainkami, losy porannej audycji w Esce Rock były zagrożone. Radio najpierw zawiesiło jej nadawanie i prowadzących – Kubę Wojewódzkiego i Michała Figurskiego. Później ogłosiło, że ten drugi zostaje zwolniony. Losy Wojewódzkiego i porannego pasma wyjaśniły się dopiero w ubiegłą środę, kiedy radio ogłosiło, że między 8 a 10 na jego antenie program poprowadzą Kuba Wojewódzki i Bartosz Węglarczyk.

CZYTAJ WIĘCEJ

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Przez dwa miesiące byłam streamerką gier. Oto, czego się nauczyłam
JANDA 0 0Kremy z kolagenem: nie bierz pierwszego lepszego. To skomplikowany składnik
dadHERO 0 0Prawie półtora miliona złotych na polską planszówkę. Skąd ten sukces gry "Beyond Humanity:Colonies"?
0 0Polskiej szkole przydaliby się tacy nauczyciele. "Stowarzyszenie Umarłych Poetów" w teatrze
WYWIAD 0 0Dlaczego faceci nie chcą seksu. Seksuolożka wylicza powody i radzi, jak to zmienić
0 0Słynna fabryka ogłasza zwolnienia grupowe. Miśnieńska porcelana walczy o przetrwanie