Marcin Meller: Drogie panie, czy chciałybyście dzisiaj być facetem?

Marcin Meller
Marcin Meller Fot. Artur Kubasik / Agencja Gazeta
Marcin Meller, były naczelny "Playboya" uważa, że oczekiwania kobiet w stosunku do mężczyzn są przesadne. Czytają jego felieton można odnieść wrażenie, że to mężczyźni mają gorzej. I to o ich prawa powinniśmy wszyscy walczyć.


Kiedy wszyscy mówią o prawach i sytuacji kobiet, Marcin Meller upomina się o przedstawicieli płci brzydkiej. W swoim felietonie na newsweek.pl apeluje do kobiet: – Zastanówcie się tylko drogie panie, czy chciałybyście dzisiaj być facetem.

Jego zdaniem od mężczyzn oczekuje się bardzo wiele, a poprzeczkę stawia wysoko w każdej dziedzinie życia – również seksualnej, którą dziennikarz zręcznie określa mianem "akrobatyki alkowianej".
Marcin Meller

Studiując pisma kobiece, można dojść do wniosku, że współczesnemu mężczyźnie i w tej dziedzinie zawieszono poprzeczkę ponad Everestem. Powinien łączyć w sobie siłę Pudziana, zwinność gimnastyka sportowego, wytrwałość mrówki, no i parę sztuczek Davida Copperfielda by nie zaszkodziło. CZYTAJ WIĘCEJ


I dodaje żartobliwie, że przeciętny mężczyzna, któremu takie "Cosmo" wpadnie w rękę, "musi popaść w otchłań przerażenia".

Czytaj też: Coraz mniej faceta w facecie? Sprawdź, czy jesteś prawdziwym mężczyzną

Według Mellera największym problemem jest fakt, że od mężczyzn oczekuje się, żeby jednocześnie byli męscy i wrażliwi.

Masz być empatyczny, wyrozumiały, partnerski, ale jesteś facetem, więc wniesienie gdańskiej szafy trzydrzwiowej na czwarte piętro to powinna być dla ciebie betka, żart i czysta radość. Twe męskie ramię ma być czasem jak stal, a niekiedy jak atłasowa poduszeczka. CZYTAJ WIĘCEJ


Meller wymienia kolejne oczekiwania wobec panów: zarób na rodzinę, ale nie załamuj się kiedy stracisz pracę – to nie męskie, no i nie rób problemu jeśli kobieta zarabia więcej, bo to postawa niegodna nowoczesnego mężczyzny.


Jak by tego było mało: dbaj o siebie. "Wiadomo, nie musisz od razu przypominać Brada Pitta, ale świat idzie naprzód, mężczyźni troszczą się o swój wygląd, urodę i ubrania" – podkreśla dziennikarz i dodaje, że mężczyzna oczywiście nie może być zniewieściały.
Meller kwituje swój felieton ironicznym pytaniem: "Więc ja się, drogie panie, pytam: nadal uważacie, że dzisiejsi faceci mają tak słodko?"
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

TYLKO W NATEMAT

ELIZA MICHALIK 0 0Przestańcie mówić o “farmie trolli”. Oto, czym naprawdę jest afera w resorcie Ziobry
NOWE INFORMACJE 0 0Tak małżeństwo Szmydt wspólnie mogło niszczyć sędziów na Twitterze

DZIEJE SIĘ

0 0"Lodowiec cofnął się o 2 kilometry". Polak na własne oczy widział, co w Arktyce zrobiła zmiana klimatu
0 0Widać dym z kosmosu. Tak płoną lasy w Amazonii i na Syberii. To NIE JEST lokalny problem
0 0Jak ministerstwo mogło płacić za usługi trolli? Detektyw ujawnia możliwe scenariusze
SONDAŻ 0 0PiS jednak nie jest teflonowe? Tąpnięcie poparcia po wybuchu afery Piebiaka