bankomaty ( na klawiaturach znaleziono średnio 1128 mikrobów, najwięcej było ich w Warszawie, Poznaniu i Katowicach — najmniej w Gdańsku); znaleziono głównie paciorkowce kałowe (Enterococcus faecalis) wywołujące zapalenie pęcherza moczowego i cewki moczowej oraz bakterie chorobotwórcze Acinetobacter lwoffii, odpowiedzialne m.in. za zapalenie płuc, infekcje skórne, stany zapalne układu moczowego i ośrodkowego układu nerwowego).
poręcze w komunikacji miejskiej (znaleziono średnio 1409 bakterii), najbrudniejsze autobusy i tramwaje zidentyfikowano w: Poznaniu, Wrocławiu i Katowicach. W Bydgoszczy znaleziono m.in. bakterię Citrobacter braakii wywołującą sepsę. Najczystszą komunikację ma zaś: Łódź, Kraków i Lublin.
wózki w sklepach spożywczych (średnia ilość bakterii wyniosła: 608) najlepiej dezynfekowane są w: Poznaniu, Katowicach i Łodzi, najbrudniejsze są zaś w: Gdańsku, Białymstoku i Bydgoszczy.
klamki w galeriach handlowych (na ich powierzchniach było średnio 452 bakterii) najczystsze były w Gdańsku, Bydgoszczy i Łodzi, a najbrudniejsze w Katowicach, Lublinie i Krakowie).
oraz poręcze na dworcach PKP (znaleziono na nich średnio 1804 różnych patogenów), najczystszym dworcem w Polsce może pochwalić się Białystok, Wrocław i Bydgoszcz. Najbrudniejsze dworce PKP ma zaś: Poznań, Gdańsk i Katowice. Badania wykazały obecność m.in. bakterii Citrobacter braakii, która występuje głównie w moczu i przy obniżonej odporności może prowadzić do sepsy oraz bakterię Pseudomonas ludensis, powodującą psucie się żywności.