PILNE Nurkowie odnaleźli w jeziorze ciało Piotra Staraka

Krzysztof Skowroński, prezes SDP broni się po konferencji PiS. "Nie ma w tym konfliktu interesów"

Krzysztof Skowroński, prezes SDP poprowadził konferencję, na której PiS przedstawił swojego kandydata na technicznego premiera.
Krzysztof Skowroński, prezes SDP poprowadził konferencję, na której PiS przedstawił swojego kandydata na technicznego premiera. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Krzysztof Skowroński wywołał prawdziwą burzą w środowisku dziennikarskim po tym jak poprowadził konferencję, na której PiS przedstawił swojego kandydata na technicznego premiera. Prezes Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich broni się w oświadczeniu na stronie SDP. – Prowadzenie dzisiejszej konferencji prasowej nie jest aktem bezpośredniego zaangażowania w działalność polityczną i partyjną – zapewnia.


Poniedziałkowa konferencja PiS to drugi raz, gdy w ostatnim czasie mogliśmy zobaczyć Skowrońskiego w roli prowadzącego. Tydzień wcześniej ten sam dziennikarz prowadził ekonomiczną debatę Prawa i Sprawiedliwości. Wtedy sprawa nie odbiła się takim echem, bo wydarzenie zdecydowanie bardziej wpisało się w założenia SDP, które "ma być ważnym miejscem debaty publicznej". Teraz było to spotkanie stricte polityczne – PiS przedstawił swojego kandydata na premiera.

Skowroński do kotleta. CZYTAJ WIĘCEJ


Prezes SDP broni się wyjaśniając, że zgodził się na prowadzenie konferencji tylko dlatego, że odbywała się ona w budynku stowarzyszenia.

SDP-owi zależy na tym, by ważne debaty, ważne deklaracje i ważne zdarzenia miały miejsce przy ulicy Foksal 3. Jeśli w Stowarzyszeniu Dziennikarzy Polskich odbywać się będą ważne i istotne konferencje, to niezależnie od barwy partyjnej gości, mogę w nich pełnić rolę gospodarza. CZYTAJ WIĘCEJ


źródło: sdp.pl

Czytaj koniecznie: Krzysztof Skowroński – szef Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich w roli konferansjera PiS. "To rodzaj bezczelności"


Krzysztof Skowroński zapewnia, że jego współpraca z PiS nie ma żadnego związku z "partyjną transakcją".

Prowadzenie dzisiejszej konferencji prasowej nie jest aktem bezpośredniego zaangażowania w działalność polityczną i partyjną. Nie ma w tym konfliktu interesu. SDP ma być ważnym miejscem debaty publicznej. CZYTAJ WIĘCEJ


źródło: sdp.pl

Dziennikarz nie ukrywa, że wręcz cieszy się z tej medialnej burzy w jego sprawie i deklaruje chęć spotkania z każdym, kto chce podyskutować o "niezależnym dziennikarstwie". W trakcie konferencji Skowroński zarządzał kolejnością zadawania pytań, a nawet zadał dwa swoje w imieniu Radia WNET, którym kieruje. Konferencję zakończył zaproszeniem dziennikarzy do zapisywania się do SDP.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

AFERA PIEBIAKA

0 0#PiebiakGate to już zbyt wiele. Zbigniewie Ziobro, czas podać się do dymisji!
0 0O co chodzi w aferze z "Emilią" i Piebiakiem? Trzy najbardziej szokujące wątki
0 0Hejterzy śmieją się z jego roli w filmie Tarantino. Jednak to Rafał Zawierucha "wygrał życie"