
Reklama.
Jeszcze niedawno mówiło się o kryzysie w Zjednoczonej Prawicy. Teraz liderzy mieli dojść do porozumienia i już planują kolejne spotkanie.
Wtorkowe spotkanie dotyczyło tzw. Nowego Ładu i ustaleń z nim związanych. Program ma skupiać sie na odbudowie życia społecznego i ekonomicznego w Polsce po epidemii koronawirusa.
Według ustaleń Onetu rozmowy wciąż trwają, ale już udało ustalić się kilka kwestii. Kaczyński miał zaakceptować propozycję Gowina ws. subwencji rozwojowej dla samorządów. Przychylna ma być też Solidarna Polska.
Nowy Ład ma przede wszystkim skupić się na przebudowie systemu podatkowego. Osoby, które mniej zarabiają, mogłyby liczyć na niższe podatki, zaś te z wyższym dochodem musiałyby płacić więcej. Premier Morawiecki zapowiadał też inwestycje w projekty infrastrukturalne i innowacyjne, które miałyby wspomóc gospodarkę.
Przecieki ws. Nowego Ładu komentowali m.in. Adam Bielan i rzecznik rządu Piotr Mueller. Bielan stwierdził, że część informacji, która przedostaje się do mediów, jest nieprawdziwa. Mueller z kolei odniósł się do głosów opozycji, które uciął krótkim stwierdzeniem, że ta "zawsze będzie mówiła, że jest źle".
Do kolejnego spotkania liderów ma dojść już niedługo, jednak jego data nie jest jeszcze znana.
Czytaj także:źródło: PAP