
Gdzie urzęduje Donald Tusk
"5. piętro" to taka "Nowogrodzka" PO. Centrum dowodzenia największej partii opozycyjnej.Jak pracuje Donald Tusk
Jak słyszymy, Donald Tusk zazwyczaj jest w Warszawie od wtorku do piątku. W biurze na 5. piętrze pracuje do późnych godzin. Po powrocie do Polski przede wszystkim skupił się na spotkaniach, które odbywają się głównie tu.Jak Tusk podejmuje decyzje
– Jego styl polega na maksymalnym słuchaniu tego, co ludzie, zwłaszcza znający się na danym obszarze, mają do powiedzenia, wyciągnięciu z tego wniosków i podjęciu szybkich decyzji – tak jednym zdaniem podsumowuje jego zarządzanie polityk bliski "5. piętra".Jak rządzi Donald Tusk
Poseł Sławomir Neumann przypomina, że za poprzednich rządów Donalda Tuska sytuacja była inna. Był premierem, miał inną pozycję, inne narzędzia. Teraz to on goni PiS. Po sześciu latach inna jest też Platforma.rzeczy się mówi, ale tego się nie powtarza. Na pewno jest dobrym kapitanem. Ważne jest, żeby motywować ludzi, a twarde słowo na boisku może być też motywujące. Niektórzy tego nie lubią, a innych motywuje. Mnie osobiście wola walki do końca i wiara w zwycięstwo bardzo dopinguje, dlatego w drużynie Tuska zostawię na boisku serce.
Jakim szefem jest Donald Tusk?
To nie są oczywiście komfortowe warunki, dla mnie też nie zawsze bywały, ale lider jest od podejmowania decyzji i musi być poczucie, że wie, co robi. Jak rozmawiałam z nim w naprawdę ważnych sprawach, to wiedziałam, że mnie słucha, nawet jeśli już po oczach widziałam, że się ze mną nie zgadza. Pamiętam sytuacje, w których go przekonałam, po niełatwej rozmowie. I wtedy satysfakcja z przyjęcia rzeczowych argumentów na pewno jest większa.
Czasami przybierało to ton ironiczny, czasami pouczający, nauczycielski, czy ojcowski, na zasadzie: "Zastanów się, czy w dobrym kierunku idziesz". Ale nie miał też żadnych problemów, żeby za dobrą robotę pochwalić. Dziś, po pobycie w Europie, wydaje mi się, że jest bardziej zdolny do politycznych kompromisów.
Co irytuje Donalda Tuska
– Partactwo. Jeżeli ktoś ewidentnie nieprofesjonalnie do czegoś podejdzie. Jeżeli coś schrzani. Jeżeli widać, że ktoś nie zrobił swojej roboty dobrze. Również lekkomyślność, co widzieliśmy przy okazji urodzin Roberta Mazurka. Jego reakcja była wtedy zdecydowana i stanowcza – mówi jeden z posłów.Czy w PO boją się/nie lubią Tuska
Ponoć nie wzywa na dywanik, ale nie ukrywa swoich emocji. – Potrafi powiedzieć, co myśli. Jest wtedy dość konkretny. Nie krzyczy, ale gdy coś nie jest tak, jak on chciał, to pojawiają się emocje – mówi jeden z polityków.Krytyczne opinie o Tusku
Wśród krytyków Tuska słychać, że ma być zimny, zdystansowany, skoncentrowany na sobie, ma traktować Platformę jak swoją partię.W eter poszła wypowiedź senatora PO Antoniego Mężydło, który stwierdził, że, że Donald Tusk w społeczeństwie jest obciążeniem dla Platformy. W rozmowie z naTemat senator zapewnia, że nie jest przeciwnikiem Tuska i na niego głosował. – Po jego powrocie widać, że jest nie do zastąpienia. Przecież myśmy dwa razy szli do dna. Raz w czasie wyborów prezydenckich i dwa jak Borys Budka nas ciągnął w dół. A Tusk przyszedł i mamy efekt. Życzę mu wielkiego sukcesu, ale nie bardzo w niego wierzę – mówi.
To jest absolutnie tylko i wyłącznie zasługa Donalda, który jest w stanie zebrać ludzi, przerwać wewnętrze podziały i wojny i pójść o krok dalej. Pod tym względem jest to jego partia. I nie jest to nic złego. Opozycja potrzebowała dziś człowieka, który wie czego chce, wie jak to zrobić i umie opowiedzieć o tym ludziom.
Efekt Tuska widać w regionach
Przyszedł Donald i momentalnie zmieniło się spojrzenie ludzi. Naprawdę jest duży optymizm. Zwłaszcza tu na Podkarpaciu potrzebowaliśmy takiego pozytywnego impulsu.