Gdzie obejrzeć filmy nominowane do Oscara? [LISTA] Fot. kadr z filmu "Nie patrz w górę"
Amerykańska akademia filmowa niedawno ogłosiła nominacje do Oscarów 2022. Część z wyróżnionych tytułów czeka jeszcze na swoje polskie premiery, ale gro z nich można już zobaczyć w serwisach streamingowych i na platformach VOD. Podpowiadamy, gdzie obejrzeć nominowane do Oscara filmy.
REKLAMA
Gdzie obejrzeć filmy nominowane do Oscara? Wiele z nich znajdziecie w serwisach VOD takich jak Netflix, HBO GO czy Amazon Prime Video.
Wśród nich znajdziecie takie tytuły jak "Nie patrz w górę", "Psie pazury" czy "King Richard: Zwycięska rodzina".
Niektóre z nominowanych filmów czekają jeszcze na swoją premierę, w tym "Belfast", "Matki równoległe" czy "Córka".
Oscary 2022: nominacje
Wśród oscarowych kandydatów prym zdecydowanie wiodą "Psie pazury" Jane Campion, które zdobyły aż 12 nominacji, m.in. w takich kategoriach jak Najlepszy film, Najlepszy aktor pierwszoplanowy, Najlepszy aktor drugoplanowy oraz Najlepsza reżyseria.
"Toksyczna męskość i maczyzm to zakała naszego społeczeństwa, które są wszystkiemu winne – zdaje się mówić Jane Campion, autorka znakomitego 'Fortepianu', w swoim pierwszym od 12 lat filmie" – pisała w swojej recenzji dla naTemat Ola Gersz.
Jak co roku jednak nie obyło się bez niespodzianek. Amerykańska Akademia Filmowa zaskoczyła m.in. nominacją "Zaułka koszmarów", czyli najnowszego filmu Guillermo del Toro. Ola Gersz jako wielkich pominiętych wskazała z kolei Lady Gagę za "Dom Gucci" oraz Alanę Haim za "Licorice Pizza".
Pełną listę filmów nominowanych do Oscara znajdziecie tutaj.
Czytaj także:
Gdzie obejrzeć filmy nominowane do Oscara?
Część z filmów nominowanych do Oscara można jeszcze obejrzeć w kinie. Wśród nich są: "Licorice Pizza", "Zaułek koszmarów", "Oczy Tammy Faye", "Nasze magiczne Encanto" oraz "Spider-Man: Bez drogi do domu".
Na swoją premierę czekają z kolei takie filmyjak: "Belfast" (25 lutego), "Drive My Car" (11 marca), "Córka" (4 marca), "Matki równoległe" (18 lutego), "Przeżyć" (18 marca) czy "Najgorszy człowiek na świecie" (11 marca). Na dystrybucję VOD czekają natomiast następujące tytuły: "West Side Story" oraz "Spencer".
Jestem psycholożką, a obecnie również studentką kulturoznawstwa. Pisanie towarzyszyło mi od zawsze w różnych formach, ale dopiero kilka lat temu podjęłam decyzję, by związać się z nim zawodowo. Zajmowałam się copywritingiem, ale największą frajdę zawsze sprawiało mi pisanie o kulturze. Interesuje się głównie literaturą i kinem we wszystkich ich odmianach – nie lubię podziału na niskie i wysokie, tylko na dobre i złe. Mój gust obejmuje zarówno Bergmana, jak i kiczowate filmy klasy B. Po godzinach piszę artykuły naukowe o horrorach, które czasem nawet ktoś czyta.