nt_logo

Zwiastun thrillera twórcy "Niemoralnej propozycji". W roli głównej Ana de Armas

Maja Mikołajczyk

15 lutego 2022, 17:06 · 2 minuty czytania
Dawno nie widziany reżyser kultowych filmów z lat 80. i 90. Adrian Lyne powraca. W sieci właśnie zadebiutował zwiastun jego najnowszego thrillera "Głęboka woda" z Aną de Armas i Benem Affleckiem w rolach głównych.


Zwiastun thrillera twórcy "Niemoralnej propozycji". W roli głównej Ana de Armas

Maja Mikołajczyk
15 lutego 2022, 17:06 • 1 minuta czytania
Dawno nie widziany reżyser kultowych filmów z lat 80. i 90. Adrian Lyne powraca. W sieci właśnie zadebiutował zwiastun jego najnowszego thrillera "Głęboka woda" z Aną de Armas i Benem Affleckiem w rolach głównych.
Trailer filmu "Głęboka woda" z Aną de Armas i Ben Affleck. Fot. kadr z trailera filmu "Głęboka woda"
  • W sieci właśnie zadebiutował trailer thrillera "Głęboka woda" z Aną de Armas i Benem Affleckiem w rolach głównych, który będzie adaptacją powieści Patricii Highsmith (autorki m.in. "Utalentowanego Pana Ripleya") o tym samym tytule.
  • Film wyreżyseruje Adrian Lyne, twórca takich filmów jak "Flashdance", "9 1/2 tygodnia" czy "Niemoralna propozycja". To będzie jego pierwszy film od czasu "Niewiernej", która miała premierę w 2002 roku.
  • Premiera "Głębokiej wody" zapowiedziana jest na 18 marca. Thriller ukaże się na platformie streamingowej Hulu.

"Głęboka woda" – zwiastun filmu

"Głęboka woda" ma być thrillerem opartym na powieści Patricii Highsmith (autorki m.in. "Utalentowanego Pana Ripleya") o tym samym tytule. Ma opowiadać o zamożnym mężczyźnie, który pozwala żonie na romanse, by uniknąć rozwodu. Gdy zaczynają ginąć kochankowie kobiety, to właśnie on staje się głównym podejrzanym.

Film wyreżyserował Adrian Lyne – twórca kultowych tytułów z lat 80. i 90., takich jak "Flashdance", "9 1/2 tygodnia" czy "Niemoralna propozycja". "Głęboka woda" jest jego powrotem za kamerę po 20 latach – jego ostatni film "Niewierna" miał premierę w 2002 roku.

Scenariusz napisali Zach Helm ("Pana Magorium cudowne emporium") oraz twórca "Euforii" Sam Levinson. Zdjęcia do filmu rozpoczęły się w listopadzie 2019, gdy ekranowa para była w związku w prawdziwym życiu. "Głęboka woda" ma zadebiutować na Hulu 18 marca.

Ana de Armas i Ben Affleck – w czym grali?

Ana de Armas to urodzona na Kubie aktorka, która karierę zaczynała w produkcjach hiszpańskojęzycznych. Jej pierwszym film anglojęzyczny to "Kto tam?" Eliego Rotha, w którym wystąpiła u boku Keanu Reevesa. Największą popularność zdobyła jednak dzięki występom w dwóch filmach: "Blade Runnerze 2049" oraz "Na noże". Można ją było zobaczyć także w ostatnim filmie o Jamesie Bondzie, czyli "Nie czas umierać".

Ben Affleck to aktor, który największą popularność zdobył w latach 90., dzięki takim filmom jak "W pogoni za Amy", "Buntownik z wyboru" czy "Armageddon" – do tego drugiego napisał razem z Mattem Damonem scenariusz, za który zgarnęli Oscara. Affleck jest również laureatem nagrody Akademii za wyreżyserowany przez siebie thriller "Operacja Argo".

W ostatnim czasie Afflecka można było zobaczyć w takich filmach, jak "Liga Sprawiedliwości Zacka Snydera" czy "Ostatni pojedynek".

Może Cię zainteresować również:

Wielki sukces polskiej aktorki i aktora! Zagrają w bardzo popularnym serialu Netflixa

Doigrali się zarabiając miliony w imię Jezusa. "Oczy Tammy Faye" to film na faktach, ale nieudany

Chiny ocenzurowały kultowych "Przyjaciół". Wycięto wszystkie sceny z wątkami LGBT