nt_logo

W "Euforii" gra nieśmiałą Lexi, ktorą pokochali fani. Maude Apatow to córka gwiazd Hollywood

Ola Gersz

22 lutego 2022, 20:12 · 4 minuty czytania
Niepozorna, cicha i ambitna, której napisana w tajemnicy szkolna sztuka nie wszystkim się spodoba. Taka jest Lexi Howard z "Euforii". A jaka jest grająca ją Maude Apatow? Mimo że "Euforia" to dla niej aktorski przełom, który zrobił z niej gwiazdę, to 24-latka jest już znaną twarzą w Hollywood. A przede wszystkim znanym nazwiskiem.


W "Euforii" gra nieśmiałą Lexi, ktorą pokochali fani. Maude Apatow to córka gwiazd Hollywood

Ola Gersz
22 lutego 2022, 20:12 • 1 minuta czytania
Niepozorna, cicha i ambitna, której napisana w tajemnicy szkolna sztuka nie wszystkim się spodoba. Taka jest Lexi Howard z "Euforii". A jaka jest grająca ją Maude Apatow? Mimo że "Euforia" to dla niej aktorski przełom, który zrobił z niej gwiazdę, to 24-latka jest już znaną twarzą w Hollywood. A przede wszystkim znanym nazwiskiem.
Maude Apatow gra Lexi w serialu "Euforia". Kim jest? Fot. Kadr z "Euforii" / HBO
  • Maude Apatow gra Lexi Howard, siostrę Cassie (Sydney Sweeney), w serialu "Euforia" HBO.
  • 24-letnia Maude Apatow jest córką reżysera, producenta i scenarzysty Judda Apatowa ("Wpadka", "40-letni prawiczek", "40 lat minęło", "Wykolejona", "Król Staten Island") oraz aktorki komediowej Leslie Mann. To starsza siostra aktorki Iris Apatow.
  • "Euforia" to przełom w karierze Maude Apatow. Wcześniej grała w filmach swojego ojca, a także m.in. serialach "Dziewczyny" oraz "Hollywood", a także filmach "Assassination Nation" czy "The House of Tomorrow".
  • Wątek Lexi i Feza to obecnie jeden z najpopularniejszych wątków wśród fanów "Euforii". Prywatnie Maude Apatow i Angus Cloud są przyjaciółmi.

Lexi Howard to niepozorna bohaterka "Euforii". W pierwszym sezonie ledwo zauważalna i na uboczu, w drugim wychodzi z cienia i staje się jedną z najbardziej lubianych postaci, której watek romantycznej relacji z dilerem Fezem błyskawicznie podbił serca widzów. Do tego stopnia, że po każdym odcinku bez tej dwójki fani głośno i publicznie domagali się kolejnych scen z "Fexi",

Lexi wyróżnia się na tle swoich koleżanek i kolegów, którzy eksperymentują z seksem, używkami i imprezami. Jest cicha i nieśmiała, ułożona, rozsądna i potulna oraz – w przeciwieństwie do swojej siostry Cassie czy jej przyjaciółki Maddy – "grzecznie" ubrana. Tak zwana "porządna dziewczyna". Woli obserwować życie niż w nim uczestniczyć, co skutkuje napisaniem szkolnej (i wyjątkowo szczerej) sztuki o swojej siostrze i przyjaciołach. W tym o granej przez Zendayę Rue – dziewczyny przed laty były najlepszymi przyjaciółkami, ale oddaliły się od siebie, gdy Rue uzależniła się od narkotyków.

Czytaj także: "Chodzą jak zombie". "Euforia" pokazuje raka, który toczy społeczeństwo w USA – kryzys opioidowy

Siódmy odcinek drugiego sezonu "Euforii" stawia w centrum właśnie Lexi – premiera spektaklu jest przełomowym momentem dla nastoletniej bohaterki. Chociaż momentem niełatwym. – Myślę, że to w dużej mierze dzięki Fezco Lexi zyskuje pewność siebie i wystawia swoją sztukę. Myślę jednak, że Lexi zdecydowanie jest nieco wrogo nastawiona. Nie chce zranić niczyich uczuć, ale myślę, że ma z Cassie bardzo głęboko zakorzenione problemy. Nie próbuje jej skrzywdzić, ale być może jest w niej coś więcej, niż się wydaje – mówiła w serwisie "Decider" grająca Lexi Howard Maude Apatow. Kim jest aktorka?

Maude Apatow: znana córka znanych rodziców

Maude Apatów ma 24 lata, pochodzi z Los Banos w Kalifornii. Kino ma we krwi. Jest starszą córką reżysera, producenta i scenarzysty Judda Apatowa ("Wpadka", "40-letni prawiczek", "40 lat minęło", "Wykolejona", "Król Staten Island") oraz aktorki komediowej Leslie Mann. Zarówno Mann, jak i Maude oraz jej młodsza siostra Iris Apatow, regularnie grały w filmach Judda. To właśnie w filmie ojca, "40-letnim prawiczku" z 2005 roku, Maude pierwszy raz zadebiutowała na ekranie. Miała 7 lat.

Przyszła gwiazda "Euforii" studiowała teatr na Northwestern University w Illinois, ale po drugim roku zrezygnowała ze studiów, aby w pełni zająć się aktorstwem. Oprócz ról w filmach Apatowa, takich jak "Król Staten Island" z Petem Davidsonem, "Wpadka", "40 lat minęło" i "Funny People”, zagrała w serialach "Dziewczyny" HBO i "Hollywood" Netflixa, pojawiła się jako "dziewczyna na widowni" w hicie "Pitch Perfect 2" i zagrała w kilku filmach, m.in. "Assassination Nation" z 2018 Sama Levinsona, twórcy "Euforii".

Levinson tak zachwycił się Apatow, że napisał rolę Lexi Howard specjalnie dla niej. –Rozmawiałem z Maude przez Skype i stwierdziłem, że jest fascynującą, przezabawną i neurotyczną postacią z tą swoją cudowną i ekspresyjną twarzą gwiazdy niemego filmu. Nie pasowała jednak do żadnej postaci, dlatego napisałem dla niej nową – mówił w 2020 roku w magazynie "Variety".

Czytaj także: "Euforia" niszczy moje zdrowie psychiczne i nie chcę jej już oglądać. Tyle że i tak to robię

Przyszła gwiazda kina?

Maude Apatow rzeczywiście ma w sobie coś oldschoolowego i przyciągającego wzrok. Widzowie zapamiętali ją i polubili, mimo że w pierwszym sezonie łatwo można było stracić niepozorną Lexie z oczu. Zdobyła serca fanów, a dzięki "Euforii" jej kariera ruszyła z kopyta, podobnie jak innych gwiazd serialu: Hunter Schafer, Sydney Sweeney czy Angusa Clouda, który wciela się w Feza.

– Uwielbiam pracować z Maude — jest najlepsza. Za każdym razem, gdy razem pracujemy, świetnie się bawimy. Jest przezabawna. Ciągle mnie rozmiesza. Kiedy się przed kimś otwierasz, musisz czuć się bezpiecznie i komfortowo. Zawsze tak się czuję przy Maude, więc nie jest to zbyt trudne – mówił o pracy z Apatow Cloud w rozmowie z serwisem Complex.

– Jako przyjaciele od razu mieliśmy miedzy sobą chemię. Myślę, że to między innymi z tego powodu Sam Levinson stwierdził, że "klikniemy" razem na ekranie – dodała Apatow w rozmowie z Bustle. Kliknęło, a Lexi i Fez, nieco dziwna i zupełnie niedopasowana para outsiderów, szybko przebiła w fanowskich rankingach popularności Rue i Jules czy trójkąt Nate, Maddy i Cassie. A to zaskoczyło nawet samych aktorów, którzy prywatnie są jednak tylko przyjaciółmi.

Co dalej z Lexi? Potwierdzono trzeci sezon "Euforii", fani mogą się więc spodziewać rozwinięcia jej historii. A z Maude? Patrząc na jej talent, rosnącą popularność i nazwisko, drzwi do wielkiej kariery w Hollywood stoją przed nią otworem.

Czytaj także: https://natemat.pl/395109,sydney-sweeney-wyrasta-na-gwiazde-euforii