Donald Tusk odpowiedział na wezwanie Mateusza Morawieckiego do rezygnacji z funkcji przewodniczącego Europejskiej Partii Ludowej. "Drogi Mateuszu, ten, kto Cię obsadza w roli agresywnego pitbulla, źle ci życzy" – napisał na Twitterze.
Reklama.
Podobają Ci się moje artykuły? Możesz zostawić napiwek
Teraz możesz docenić pracę dziennikarzy i dziennikarek. Cała kwota trafi do nich. Wraz z napiwkiem możesz przekazać też krótką wiadomość.
Donald Tusk w "Rozmowie Piaseckiego" zaapelował do rządzących o zakopanie topora wojennego na czas konfliktu we wschodniej Europie. – Przyjmijmy dobrą, mądrą ustawę o obronie ojczyzny. Zróbmy to przez aklamację – zaapelował
Dwie godziny później Mateusz Morawiecki oskarżył lidera PO o "stanie za partią Nord Stream 2". – Panie Donaldzie, proszę natychmiast zrezygnować z przewodniczenia Europejskiej Partii Ludowej – powiedział
Lider Platformy Obywatelskiej odpowiedział premierowi, ponawiając propozycję szukania wspólnych wartości w kwestii bezpieczeństwa Polski
"Drogi Mateuszu, ten, kto Cię obsadza w roli agresywnego pitbulla, źle Ci życzy" – napisał na Twitterze
Donald Tusk odpowiada Morawieckiemu: Ten, kto obsadza cię w roli agresywnego pitbulla, źle ci życzy
"Drogi Mateuszu, ten, kto Cię obsadza w roli agresywnego pitbulla, źle Ci życzy. Ani to śmieszne, ani straszne. Ponawiam propozycję: szukajmy w sprawie bezpieczeństwa Ojczyzny tego, co wspólne, a nie politycznego złota" –czytamy we wpisie Donalda Tuska.
Przypomnijmy, że po ogłoszeniu decyzji o zniesieniu większości obostrzeń, Mateusz Morawiecki oskarżył Europejską Partię Ludową o umożliwienie Putinowi stosowania szantażu gazowego. Według premiera, to także Nord Stream 2 daje prezydentowi Rosji szansę na agresywne zachowanie wobec Ukrainy.
– To oni, z Tuskiem na czele. Raz jeszcze wzywam, Panie Donaldzie, natychmiast zrezygnować z przewodniczenia Europejskiej Partii Ludowej, natychmiast (...). No dramat kompletny – zaapelował.
Były przewodniczący Rady Europejskiej zaproponował rządzącym trzy rozwiązania. Pierwsze dotyczy wygaszenia wszystkich konfliktów na linii PiS-UE. Drugie mówi o prowadzenie demokratycznej, europejskiej polityki wewnętrznej. Trzeci – zakończenia politycznej wojny domowej.
– Nie mówię o politycznym kiczu, że teraz będziemy rzucać się sobie w objęcia. Dziś kwestia polityki bezpieczeństwa jest jednak kluczowa. Przyjmijmy dobrą, mądrą ustawę o obronie ojczyzny. Zróbmy to przez aklamację – ocenił w "Rozmowie Piaseckiego".
W piątek, o 17.00 Donald Tusk poprowadzi szczyt Europejskiej Partii Ludowej w sprawie sytuacji na Ukrainie. "Naszym zadaniem będzie zmobilizowanie naszych rządów i partii do zdecydowanej i skutecznej reakcji wobec Rosji oraz pełnego wsparcia Ukrainy" – czytamy w komunikacie.